X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Pomoc covidowa dla rolników. ARiMR: wypłaty jeszcze w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 17:30
Rolnicy, którzy wystąpili o tzw. pomoc covidową a także "chryzantemową", otrzymają pieniądze do końca tego roku – zapewniła prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Halina Szymańska.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Agencja poinformowała, że obecnie trwają wypłaty pieniędzy dla gospodarstw rolnych szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19 oraz sprzedawców chryzantem, którzy z powodu pandemii i nakazu zamknięcia cmentarzy nie mogli sprzedać kwiatów.

- Wszyscy, którzy wystąpili o taką pomoc, otrzymają pieniądze do końca bieżącego roku - zapewniła szefowa ARiMR Halina Szymańska.

Jak wyjaśniono, ponad 180 tys. rolników, których gospodarstwa szczególnie ucierpiały w wyniku pandemii i którzy złożyli w ARiMR (9 września - 7 października br.) wnioski o tzw. pomoc covidową, otrzyma wsparcie o wartości blisko 1,2 mld zł.

chryzantemy pap.jpg
ARiMR: ruszyła wypłata rekompensat dla posiadaczy chryzantem

O ten rodzaj pomocy mogli starać się rolnicy działający w następujących sektorach produkcji: bydła mięsnego, krów typu mlecznego i kombinowanego, świń, owiec, kóz, drobiu rzeźnego, drobiu nieśnego i upraw roślin ozdobnych w ogrzewanych szklarniach lub tunelach foliowych.

Wysokość wsparcia jest uzależniona od rodzaju i skali prowadzonej produkcji rolnej. Maksymalna kwota pomocy dla rolnika nie może przekroczyć 31,43 tys. zł (równowartość 7 tys. euro). Do 22 grudnia Agencja wypłaciła pieniądze 179,7 tys. rolników, przekazując im łącznie 1,19 mld zł - podano.

Agencja dodała, że sukcesywnie wypłacane są również rekompensaty dla tych posiadaczy chryzantem, którzy do końca listopada złożyli w Agencji pokwitowania za przekazanie kwiatów do wykorzystania lub utylizacji.

O tę pomoc finansową w łącznej kwocie ok. 84,6 mln zł wystąpiło ponad 5,3 tys. producentów i sprzedawców chryzantem. Do 23 grudnia na konta 5,14 tys. wnioskodawców ARiMR przekazała 76,37 mln zł.

PAP, PR24, akg 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

MR: wsparcie dla rolników zajmujących się produkcją trzody chlewnej

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 16:43
Do 20 grudnia rolnicy zajmujący się hodowlą trzody chlewnej w cyklu otwartym będą mogli ubiegać się o wsparcie. Chodzi o producentów, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z ograniczeniami wywołanymi przez pandemię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ARiMR: ruszyła wypłata rekompensat dla posiadaczy chryzantem

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 17:58
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła wypłacanie rekompensat tym posiadaczom chryzantem, którzy z powodu zamknięcia cmentarzy we Wszystkich Świętych nie mogli sprzedać kwiatów. Wystąpiono już o rekompensaty za 7,3 mln sztuk roślin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małe przetwórstwo i handel detaliczny w rolnictwie. ARiMR wydłuża nabór wniosków o wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 09:30
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przedłużyła nabór wniosków o wsparcie na rozwój tzw. małego przetwórstwa i handlu detalicznego.  
rozwiń zwiń