X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Tarcza 2.0. Prezes PFR: od jutra program dostępny dla wszystkich przedsiębiorców spełniających kryteria

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 16:20
W Tarczy Finansowej PFR 2.0 uczestniczy m.in. 17 banków komercyjnych - poinformował prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Dodał, że program jest dostępny praktycznie dla wszystkich uprawnionych przedsiębiorców.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Ralf Liebhold/shutterstock

Jak podkreślił szef PFR podczas konferencji poświęconej programowi Tarcza Finansowa PFR 2.0 dla mikro-, małych i średnich firm, weryfikacja podstawowego kryterium wejścia do programu, tzn. spadku przychodów, będzie się odbywała w dwóch okresach.

Posłuchaj
00:25 10847230_2.mp3 O kolejnej Tarczy Finansowej PFR dla mikro, małych i średnich firm - mówi szef Funduszu Paweł Borys. (IAR)

 

- Patrzymy czy przychody firmy spadły w IV kw. ub. roku w stosunku do 2019 r. lub patrzymy, czy spadek ten nastąpił między kwietniem a grudniem ubiegłego roku - wskazał. Wyjaśnił, że jeśli w którymś w tych okresów następuje spadek przychodów względem 2019 r. o co najmniej 30 proc., taka firma kwalifikuje się do programu.

Dodał, że w kanałach bankowości elektronicznej nastąpi ostateczne rozliczenie tych subwencji.
- Łącznie w programie uczestniczy podobna liczba banków, jak to było wiosną: 17 banków komercyjnych, większość banków spółdzielczych, więc jest zapewnione to, że program jest dostępny praktycznie dla wszystkich przedsiębiorców, którzy (...) spełniają kryteria kwalifikacji - wskazał.

Jak mówił Borys, tak jak to było podczas pierwszej tarczy, PFR przygotował system, który umożliwia rozpatrywanie wniosków składanych przez przedsiębiorców w sposób zautomatyzowany w ciągu maksymalnie 24 godzin. - Te środki będą trafiały na rachunki przedsiębiorców w ciągu maksymalnie 2 dni roboczych - zapewnił.

Borys wyjaśnił, że wniosek o subwencje jest składany w kanałach elektronicznych banków. - Tam zawierana jest umowa, przez ten kanał dokonywane są dopłaty, również poprzez banki można od decyzji PFR się odwołać - mówił.

Aby było to możliwe, przedsiębiorcy powinni złożyć swoje deklaracje podatkowe do Urzędów Skarbowych. - To też jest jedna z przyczyn, dla których program startuje w połowie stycznia - dodał.

Przypomniał, że wymogiem KE było to, aby małe i średnie firmy, które kwalifikują się do rekompensaty strat, "przedstawiały nam swoje wstępne, księgowe straty na bazie rzeczywistych wyników finansowych za listopad i grudzień".


Posłuchaj
00:16 10847230_1.mp3 Od jutra można składać wnioski o pomoc w ramach drugiej Tarczy Finansowej PFR. Mówi Bartosz Marczuk, wiceprezes Funduszu. (IAR)

Jak powiedział Borys - Polski Fundusz Rozwoju liczy, że Komisja Europejska jeszcze w styczniu wyda zgodę na wsparcie dla dużych firm, które zanotowały straty w okresie zimowym.

Łączna pomoc w ramach Tarczy Finansowej dla mikro, małych i średnich firm wyniesie blisko 20 miliardów złotych. 13 miliardów złotych to nowe środki dla przedsiębiorców, a 7 miliardów złotych to umorzenia subwencji przyznanych wiosną w ramach pierwszej Tarczy Finansowej.

Pieniędzy nie otrzymają firmy, które łamią obostrzenia sanitarne związane z koronawirusem - podkreśla PFR.

IAR/PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiceminister Tomanek: pomoc państwa dla przedsiębiorców to zobowiązanie finansowe dla całego społeczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 10:30
Wsparcie dla gmin górskich, potrzeba bezpiecznego, ale jak najszybszego otwierania gospodarki, aby ograniczać obciążanie - niezbędnym dziś, ale jednak długiem - wszystkich Polaków oraz perspektywy polityki przemysłowej kraju na kolejne kilkanaście i więcej lat to tematy dzisiejszej audycji "Rządy Pieniądza" z udziałem wiceministra rozwoju, pracy i technologii Roberta Tomanka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcza 6.0: Zobacz, kto może otrzymać postojowe oraz zwolnienie ze składek ZUS

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 11:11
Jak informuje ZUS, na postawie przepisów tarczy antykryzysowej 6.0. można uzyskać dodatkowe świadczenie postojowe, jednorazowe dodatkowe świadczenie postojowe oraz zwolnienie z obowiązku opłacania składek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Będziemy musieli szukać form wsparcia". Michał Wypij o pomocy dla przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 17:02
- Dopóki się powszechnie nie zaszczepimy, a tym samym nie będzie odporności zbiorowej, będziemy musieli szukać form wsparcia, żeby pomagać polskim przedsiębiorcom - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Wypij, poseł Porozumienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wicepremier Jarosław Gowin: rozszerzymy listę firm objętych pomocą państwa

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 11:11
W przyszłym tygodniu ogłosimy dodatkową listę kodów działalności gospodarczej (PKD) objętych tarczą - zapowiedział w czwartek wicepremier, szef MRPiT Jarosław Gowin. Jego zdaniem od 1 lutego, jeśli sytuacja epidemiczna się nie pogorszy, powinny zostać w pełni otwarte galerie handlowe.
rozwiń zwiń