X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Minister rolnictwa: priorytetem jest, aby gospodarstwo rolne miało swojego następcę

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2021 10:40
Chcemy, by małe i średnie gospodarstwa rolne były tymi, które odczują rzeczywiste wsparcie państwa - powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda. Dodał, że jest ważne, by rolnik, który chce przejść na emeryturę nie musiał przepisywać gospodarstwa.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Szef resortu rolnictwa, pytany na antenie TVP 1 o główne cele ustawy o rodzinnych gospodarstwach rolnych, nad którą trwają prace, wskazał, że przede wszystkim ważne jest to, by doprowadzić do upodmiotowienia gospodarstw rolnych.

Emerytura bez konieczności przepisania gospodarstwa

- Chcielibyśmy, aby te problemy, które były dotychczas związane np. z przekazywaniem spadku czy sprawami dziedziczenia były rozwiązane tak, aby rolnik, który chce przejść na emeryturę, nie musiał przepisywać gospodarstwa - mówił Puda.

Podkreślił, że "istotnym jest, by rolnicy, który zapracowali swoją ciężką pracą przez wiele lat na swoją emeryturę, otrzymywali tę emeryturę niezależnie od tego, czy to gospodarstwo dalej będzie w ich rękach czy w rękach ich spadkobierców, ich dzieci".

1200_rolnictwo_shutterstock.jpg
Ten rok obfitował w granty i programy pomocowe dla rolników. Niektóre nadal są dostępne

Wskazał też na ułatwienia w dochodzeniu roszczeń. - Chcemy, by ta ustawa wprowadziła rozwiązania ułatwiające dochodzenie roszczeń związanych przede wszystkim z tym postępowaniem, prowadzeniem gospodarstw rolnych - zaznaczył.

Wsparcie państwa

Według ministra istotnym jest, "by rolnik stał się doceniony". - Chcemy, by małe i średnie gospodarstwa rolne były tymi, które odczują rzeczywiste wsparcie państwa - powiedział.

Zdaniem Grzegorza Pudy ważne jest, by ci, którzy prowadzą gospodarstwa rolne byli "pewni tego, że ta ustawa zabezpiecza ich interes".

pieniadze rolnictwo1200.jpg
Na konta rolników płyną zaliczki dopłat bezpośrednich. ARiMR wypłaciła już 10 mld zł

Zachęcić młodych do pozostania na wsi

Szef resortu rolnictwa zwrócił też uwagę, na konieczność przeciwdziałania nieuzasadnionym podziałom rodzinnych gospodarstw rolnych. Chodzi - jak mówił - np. o nie dzielenie gospodarstwa, aby otrzymać pomoc dla młodego rolnika.

Dodał, że zapisy tej ustawy mają zachęcić młodych ludzi do zakładania rodziny na wsi.

- Priorytetem jest, żeby gospodarstwo rolne miało swojego następcę, dlatego ważne jest, żeby zachęcać młodych do pozostania na wsi - podkreśliłminister rolnictwa.

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na konta rolników płyną zaliczki dopłat bezpośrednich. ARiMR wypłaciła już 10 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 16:00
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 16 listopada br. wypłaciła 10 mld zł w formie zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich oraz niektórych płatności w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - poinformowało ministerstwo rolnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ten rok obfitował w granty i programy pomocowe dla rolników. Niektóre nadal są dostępne

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 16:16
W kończącym się roku było wiele naborów wniosków do programów, z których rolnicy mogli otrzymać wsparcie na różne inwestycje rozwojowe czy inne formy pomocy. Rolnicy mogli także skorzystać z wypłat z tzw. pomocy covidowej. Niektóre z programów już się zakończyły, ale wiele będzie kontynuowanych w kolejnym roku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od pola do stołu. Ruszyły prace nad paszportyzacją polskiej żywności

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 17:24
W ministerstwie rolnictwa podpisano list intencyjny rozpoczynający prace nad projektem "paszportyzacja polskiej żywności". Przewiduje on budowę cyfrowego systemu umożliwiającego m.in. śledzenie informacji o produktach w łańcuchu dostaw, tj. "od pola do stołu".
rozwiń zwiń