X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Minister infrastruktury: branża budowlana w Polsce może być spokojna o zamówienia

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 14:29
Szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk powiedział, że w tym roku planowane jest otwarcie prawie 400 km nowych dróg. Dodał, że chodzi m.in. o duże fragmenty tras Via Carpatia oraz Via Baltica, trasy S7 czy możliwe otwarcia powstających odcinków A1.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: twitter/MI

- Branża budowlana w Polsce może być spokojna o zamówienia nie tylko na ten i następny, ale i w kolejnej zbliżającej się perspektywie - zapewnił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Występując podczas sesji konferencji EEC Trends Online szef MI przypomniał, że ub. rok nie był łatwy dla nikogo – rozwój światowej gospodarki został zahamowany. W tym kontekście wskazał na decyzję rządu, aby nie przerywać inwestycji publicznych, pod kątem m.in. zachowania łańcuchów dostaw i uchronienia miejsc pracy, których – według szacunków – udało się utrzymać ok. 1,5 mln.

Adamczyk podkreślił, że dzięki temu Polska jest nadal wielkim placem budowy. Przypomniał, że w 2020 r. otwarto prawie 140 km nowych dróg krajowych, wydłużono autostradę A2, powstały nowe obwodnice.

- Planowane do ukończenia w tym roku inwestycje to efekt podpisanych w latach 2016-18 umów na realizację. Zdajemy sobie sprawę, że aby zbierać plony, trzeba siać, dlatego też w 2020 r. ogłosiliśmy nowy rządowy program budowy 100 obwodnic; podpisaliśmy już pierwsze umowy na realizację zadań, a większość z nich jest na etapie przygotowania - zadeklarował Adamczyk.

drogi budowa free1200.jpg
Blisko 270 mln zł na inwestycje przy drogach krajowych. Jest zapowiedź ministerstwa

- W 2020 r. ogłosiliśmy przetarg na wszystkie odcinki szlaku Via Carpatia w woj. podlaskim na południe od Białegostoku; na niektóre z nich podpisaliśmy już umowy. Przed nami zawarcie kontraktów na realizację ekspresowej obwodnicy Chełma i obwodnicy metropolii trójmiejskiej. Zainaugurujemy budowę odcinków S11 na południe od Koszalina i w woj. opolskim. W tym roku ogłosimy przetargi m.in. na drogę S10 Bydgoszcz-Toruń i S74 Przełom/Mniów – Kielce - wymieniał.

- Branża budowlana w Polsce może być spokojna o zamówienia, nie tylko na ten i następny rok, ale i w kolejnej, zbliżającej się perspektywie - ocenił minister.

Uznał, że dobry czas trwa nie tylko na drogach, ale też na kolei, dzięki sprawnej realizacji kilku programów wieloletnich. Wyliczył m.in., że w ub. roku zmodernizowano prawie 750 km torów kolejowych, oddano do użytku nowe i zmodernizowane dworce kolejowe, zmodernizowano i wybudowano ponad 100 stacji i przystanków, przywracany jest ruch na nieczynnych dotąd liniach, na tory wyjechało w ub. roku 125 zmodernizowanych wagonów pasażerskich, realizowany jest też rządowy program Kolej Plus.

- Jestem przekonany, że wspólnie z samorządami doprowadzimy do zmniejszenia obszarów w Polsce, które są wykluczone z transportu kolejowego - zadeklarował Adamczyk w kontekście programu Kolej Plus.

Minister zaznaczył, że strategiczne inwestycje to także infrastruktura wodna; zgodnie z harmonogramem realizowany jest przekop Mierzei Wiślanej, pogłębiany jest tor wodny Szczecin-Świnoujście, budowane i modernizowane są wały rzek.

- W kolejne fazy przygotowań wkracza realizacja Centralnego Portu Komunikacyjnego. Utworzenie międzynarodowego centrum lotniczego oraz budowa setek kilometrów linii kolejowych stworzą nowy system komunikacyjny kraju - powiedział szef resortu infrastruktury.

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Blisko 270 mln zł na inwestycje przy drogach krajowych. Jest zapowiedź ministerstwa

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 09:49
Budowa m.in. chodników, ścieżek rowerowych czy zatok autobusowych to nowe inwestycje, które mają zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Ich koszt to ok. 267 mln zł - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GDDKiA podsumowała rok programu budowy stu obwodnic

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 15:30
W ramach programu budowy 100 obwodnic podpisano umowy na zadania o łącznej długości 437,8 km, z czego 19,9 km na realizację i 417,9 na dokumentację. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podsumowała rok realizacji programu 100 obwodnic.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GDDKiA przedstawiła plan mniejszych inwestycji na 2021 rok

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2021 06:30
Przebudowy, remonty, instalowanie sygnalizacji świetlnej czy budowa ścieżek rowerowych. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła właśnie plan mniejszych inwestycji na 2021 rok. Dzięki nim ma się poprawić zarówno komfort jazdy, jak i bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.
rozwiń zwiń