X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Jarosław Gowin: Tarcza Branżowa będzie przedłużona

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 15:20
Projekt rozporządzenia przedłużającego i rozszerzającego Tarczę Branżową trafił do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin liczy na to, że dokument ten jutro przyjmie rząd.
Wicepremier Jarosław Gowin.
Wicepremier Jarosław Gowin.Foto: twitter/MRPiT

Najnowszy pakiet pomocowy będzie przyznany za marzec i kwiecień. W rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową Jarosław Gowin powiedział, że Tarcza Branżowa zostanie przedłużona dla 46 rozmaitego rodzaju działalności gospodarczej, które wcześniej były objęte obostrzeniami.


Posłuchaj
00:28 11013823_2.mp3 Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin o przedłużeniu pomocy dla firm. (IAR)

 

Nowe branże na liście

Oprócz tego, zostanie dodanych 16 nowych branż ujętych według kodów Polskiej Klasyfikacji Działalności. Pomoc w ramach Tarczy obejmuje 4 elementy - zwolnienia ze składki ZUS, świadczenia postojowego, dotacji dla mikro i małych przedsiębiorstw oraz dopłaty do wynagrodzeń pracowników.

biznes 1200.jpg
Prezydent: pomoc dla branż, które zostały dotknięte kryzysem będzie utrzymana

Dalsza pomoc zależna od przebiegu pandemii

Pieniądze na konta przedsiębiorców mają trafić na początku maja.
Wicepremier Gowin pytany o ewentualną dalszą pomoc odpowiedział, że będzie to zależało od dalszego przebiegu pandemii. Zapewnił, że rząd jest gotowy "na dalszy wysiłek finansowy i wsparcie dla tych branż".

Potrzebny impuls rynkowy

Zaznaczył przy tym, że będzie przekonywał przedstawicieli rządu, by osoby zaszczepione, a więc bezpieczne, mogły najpóźniej od czerwca korzystać z usług gastronomicznych i hotelarskich. 

Posłuchaj
00:30 11013823_1.mp3 Wicepremier Jaroslaw Gowin o ewentualnej dalszej pomocy dla firm, która będzie, zależała od przebiegu pandemii. (IAR)

 

- Potrzebujemy takiego impulsu rynkowego, który by wspierał te najciężej dotknięte Covidem branże - dodał.

Do tej pory na wsparcie polskiej gospodarki w czasach pandemii rząd przeznaczył ponad 204 miliardów złotych - to około 9% polskiego PKB.

IAR, PR24, akg

Czytaj także

Eksperci: kolejne wsparcie dla zamkniętych branż ratuje życie i pracę

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 11:30
Działania rządu wspierające przedsiębiorców uratowały już niemal 7 mln miejsc pracy, ale inflacja obniża ich zdolności nabywcze. Poziom naszych dochodów wzrósł w ostatnich latach, choć nadal jest dwa razy niższy niż na Zachodzie - mówili w audycji "Rządy Pieniądza" ekonomiści: Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej Mariusz Adamiak z PKO BP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: pomoc dla branż, które zostały dotknięte kryzysem będzie utrzymana

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 16:01
Zdaniem prezydenta Andrzeja Dudy większość z firm dotkniętych skutkami pandemii po jej ustąpieniu będzie mogła wracać do swojego funkcjonowania. Zapowiedział również utrzymanie pomocy dla branż w czasie, kiedy to będzie niezbędne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski biznes radzi sobie z pandemią dzięki determinacji przedsiębiorców i państwowemu wsparciu

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 17:25
O tym, jak polskie firmy radzą sobie w czasach koronawirusa, mówił w radiowej Jedynce Piotr Soroczyński, główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej.
rozwiń zwiń