"Byłoby katastrofalnym ciosem w polską energetykę". Sasin wyklucza wyłączenie kopalni Turów

2021-05-25, 14:36

"Byłoby katastrofalnym ciosem w polską energetykę". Sasin wyklucza wyłączenie kopalni Turów
Wicepremier Jacek Sasin podczas konferencji prasowej po spotkaniu z pracownikami Kompleksu Turów, . Foto: PAP/Aleksander Koźmiński

- Nie ma mowy, żeby wyłączyć pracę kopalni, żeby takie postanowienie zostało wykonane. Wykonanie go byłoby katastrofalnym ciosem w polską energetykę, w polską gospodarkę - podkreślił wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Jak wskazał wicepremier, "elektrownia Turów produkuje 8 proc. energii w Polsce, to jest coś, co decyduje o zrównoważonym bilansie energetycznym w Polsce i w żaden sposób nie możemy z tej energii zrezygnować".

Posłuchaj

Wicepremier Jacek Sasin poinformował, że intencją rządu jest by zespół kopalni i elektrowni Turów funkcjonował co najmniej do 2044 roku. (IAR) 0:27
+
Dodaj do playlisty

Powiązany Artykuł

Turów1200/Forum
Sprawa kopalni Turów. PGE udostępniła decyzję środowiskową dot. kontynuacji wydobycia węgla

- Naszą intencją, intencją rządu i państwa polskiego jako właściciela - bo kopalnia należy do Polskiej Grupy Energetycznej, spółki Skarbu Państwa - jest, aby ten zespół kopalni i elektrowni Turów funkcjonował co najmniej do końca tej koncesji, która została wydana, czyli do 2044 roku - powiedział Sasin.

Wspólne rozmowy

Posłuchaj

Wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń, który brał udział w rozmowach ze stroną czeską powiedział, że dialog zakończył się podpisaniem protokołu określającego ramy umowy pomiędzy rządem polskim i rządem czeskim. (IAR) 0:27
+
Dodaj do playlisty

Wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń, który brał udział w rozmowach ze stroną czeską, stwierdził, że dialog zakończył się podpisaniem protokołu określającego ramy umowy pomiędzy rządem polskim a czeskim.  

Poinformował, że wspólne zadania obejmują projekty inwestycyjnych, powołanie wspólnych grup roboczych, monitorowanie stanu środowiska, wspólny fundusz małych projektów środowiskowych dla organizacji pozarządowych oraz wypełnianie w ramach swojego prawodawstwa obu stron środowiskowych dyrektyw europejskich.

PR24, akg

Polecane

Wróć do strony głównej