"Moja Woda". Zainteresowanie programem nie słabnie. 10 czerwca mija termin składania wniosków

Do dziś do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej w ramach programu "Moja Woda" wpłynęło 19,5 tysiąca wniosków na niemal 94 miliony złotych.

2021-06-01, 16:35

"Moja Woda". Zainteresowanie programem nie słabnie. 10 czerwca mija termin składania wniosków
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: Shutterstock/satit sewtiw

Najnowsze dane przekazał Informacyjnej Agencji Radiowej wiceprezes Narodowego Funduszu Artur Lorkowski. O dofinansowanie przydomowych instalacji retencyjnych można ubiegać się jeszcze do 10 czerwca.

Wiceprezes Artur Lorkowski mówi, że budżet programu, który wynosi 100 milionów, jest prawie wyczerpany. - Do 1 czerwca otrzymaliśmy 19,5 tysiąca wniosków na prawie 94 miliony złotych - poinformował.

Posłuchaj

Wiceprezes Narodowego Funduszu Artur Lorkowski o dofinansowanie przydomowych instalacji retencyjnych. (IAR) 0:21
+
Dodaj do playlisty

 

REKLAMA

Zaznaczył jednocześnie, że zgodnie ze wcześniej zapowiedziami, wojewódzkie fundusze będą zbierały te elektroniczne aplikacje do 10 czerwca.

Powiązany Artykuł

free oczko wodne moja woda 1200.png
Program "Moja Woda" nabiera tempa. Złożono już ponad 17 tys. wniosków

Wiceprezes zapewnił, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie chciał sfinansować wszystkie wnioski, które zostaną złożone w terminie. W przypadku wyczerpania środków instytucja będzie rekomendowała ministrowi klimatu, aby znaleźć dodatkowe pieniądze.

REKLAMA

Posłuchaj

Wceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Artur Lorkowski przypomina, że z programu „Moja Woda” można otrzymać dofinansowanie na budowę przydomowych mikroinstalacji retencyjnych. (IAR) 0:26
+
Dodaj do playlisty

 

Lorkowski przypomina, że z programu "Moja Woda" można otrzymać dofinansowanie na budowę przydomowych mikroinstalacji retencyjnych. O pieniądze mogą ubiegać się właściciele domów. Maksymalna dotacja to 5 tysięcy złotych, ale nie więcej niż 80 procent kosztów budowy przydomowej instalacji do zbierania wody opadowej i roztopowej.

Celem programu jest zatrzymywanie wody, minimalizacja skutków suszy i ograniczenie zagrożenia powodziowego. W ubiegłym roku również cieszył się dużym zainteresowaniem i ostatecznie zwiększono jego budżet do 115 milionów złotych. Do Wojewódzkich Funduszy wpłynęło wówczas niemal 25 tysięcy wniosków.

PR24, akg

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej