X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Pomoc w tworzeniu grup producentów. W październiku ruszy nabór wniosków

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 16:38
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie prowadziła nabór wniosków na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów". Dofinansowanie może wynieść do 100 tys. euro. Nabór potrwa od 20 października do 30 listopada 2021 r.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

O dofinansowanie z budżetu PROW 2014-2020 grupy i organizacje producentów będą mogły starać się po raz dziesiąty.

Kto może starać się o wsparcie?

O pomoc finansową w ramach tego działania może ubiegać się grupa producentów rolnych uznana od 1 grudnia 2020 r. na podstawie przepisów ustawy z 15 września 2000 r. o grupach producentów rolnych i ich związkach, w skład której wchodzą wyłącznie osoby fizyczne lub też organizacja producentów (uznana na podstawie ustaw z 2004 r.)

Podmioty, które chcą starać się o wsparcie, muszą działać jako przedsiębiorcy prowadzący mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwo i spełniać określone warunki. Ze wsparcia wyłączeni są producenci drobiu, wyrobów z mięsa drobiowego i jego podrobów.

1200_rolnictwo_shutterstock.jpg
Inwestycje w modernizację gospodarstwa. ARiMR przedłuża nabór dla rolników

Pomoc jest realizowana w formie rocznych płatności przez okres pierwszych pięciu lat następujących po dacie uznania grupy producentów rolnych lub organizacji producentów.

Kwoty dofinansowania i ich limity

Wysokość wsparcia wynosi: w pierwszym roku – 10 proc. przychodów netto, w drugim roku – 9 proc., w trzecim roku – 8 proc., w czwartym roku – 7 proc., w piątym roku – 6 proc.

Maksymalny limit przyznawanych środków finansowych to 100 tys. euro w każdym roku pięcioletniego okresu. Wnioski o przyznanie pomocy należy składać do dyrektora oddziału regionalnego ARiMR.

Będą one poddawane ocenie, a następnie na podstawie liczby przyznanych punktów ustalona zostanie kolejność przyznawania pomocy - poinformowano. 

PR24, akg

Czytaj także

"Modernizacja gospodarstw rolnych". Dłuższa data przyjmowania wniosków

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2021 17:50
Do 20 września można składać wnioski o dotacje na modernizację gospodarstw rolnych - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inwestycje w modernizację gospodarstwa. ARiMR przedłuża nabór dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 11:18
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przedłużyła nabór wniosków o przyznanie pomocy na inwestycje w modernizację gospodarstw rolnych. Dokumenty można składać do 20 września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ARiMR wprowadza nową aplikację dla rolników. Ma usprawnić komunikację z Agencją

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 09:09
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wprowadziła nową aplikację, za pośrednictwem której rolnicy mogą składać wnioski o płatność z PROW 2014-20. 
rozwiń zwiń