X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Finanse w komputerze: jak je chronić przed hakerem?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 18:22
Dzisiaj obchodzony jest dzień bezpiecznego komputera. Jak z niego korzystać, aby ochronić się przed wyłudzeniami w sieci, mówił w radiowej Jedynce Adam Rafalski z Biura Rzecznika Finansowego.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Prowadząca audycję Justyna Golonko przypomina, że pandemia zmusiła nas do przeniesienia wielu naszych aktywności do internetu, czego przykładem jest zdalna szkoła, praca zdalna, e-zakupy, telemedycyna.


1200_komputer_shutterstock.jpg
Jak zabezpieczyć komputer przed cyberprzestępcami? Zobacz, co należy zrobić - krok po kroku

- Coraz częściej korzystamy z bankowości elektronicznej i bezpieczeństwo naszego komputera stało się rzeczą jeszcze ważniejszą – podkreśla prowadząca audycję w Polskim Radiu Justyna Golonko.

Posłuchaj
05:12 justa-12.10.mp3 Dzisiaj obchodzony jest dzień bezpiecznego komputera. Jak z niego korzystać, aby ochronić się przed wyłudzeniami w sieci, mówił w radiowej Jedynce Adam Rafalski z Biura Rzecznika Finansowego./Justyna Golonko/.

Klienci instytucji finansowych pod presją przestępczości w cybersferze

Tymczasem, jak zauważa gość radiowej Jedynki, do Biura Rzecznika Finansowego napływa coraz więcej sygnałów, że klienci instytucji finansowych mają coraz więcej kłopotów związanych z przestępstwami w cybersferze i bankowości elektronicznej.

Justyna Golonko, jk

Czytaj także

Nieautoryzowane transakcje bankowe staja się plagą. Banki nie zawsze postępują zgodnie z przepisami

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 12:40
W 2020 r. do Rzecznika Finansowego trafiło niemal 1200 wniosków o interwencję w sporach dotyczących nieautoryzowanych transakcji bankowych. "Skala tego problemu w czasie pandemii dynamicznie rośnie" – alarmuje Rzecznik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety są mniej ostrożne w internecie. Narażają się na przykre konsekwencje

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2021 13:45
Blisko 31 proc. kobiet nie wie, jak dbać o bezpieczeństwo danych w pandemii, a 22 proc. nie umie rozpoznać wiadomości od oszustów podszywających się np. pod bank – wynika z badania Krajowego Rejestru Długów. Co ciekawe, panie częściej niż mężczyźni korzystają z technologii na co dzień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyberoszuści nie próżnują. W sieci pojawiają się kolejne przestępcze kampanie

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 11:00
Cyberprzestępcy nie ustają w wymyślaniu nowych form wyłudzeń. Kilka dni temu pojawiła się w sieci  nowa kampania phishingowa, w której oszuści rozsyłają SMS-y podszywając się pod firmę kurierską FedEx. Teraz Santander Bank Polska ostrzega klientów przed próbą wyłudzenia poufnych danych poprzez rozmowę telefoniczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Google ostrzega: będą ataki hakerskie na polityków i dziennikarzy. Akcją mogą kierować rosyjskie służby

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 11:47
W najbliższym czasie niektórzy użytkownicy poczty Gmail mogą spodziewać się cyberataków, chodzi głównie o polityków i dziennikarzy - ostrzega Google. Jak poinformowano, akcją może kierować APT28 (Fancy Bear) - grupa cyberprzestępców kontrolowana przez rosyjskie służby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zabezpieczyć komputer przed cyberprzestępcami? Zobacz, co należy zrobić - krok po kroku

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 13:00
Dziś, 12 października, obchodzimy Dzień Bezpiecznego Komputera. Takie dni ustanawiane są po to, aby uświadomić zagrożenia, jakie coraz częściej dotyczą cyberprzestrzeni, z której korzysta już niemal 87 proc. Polaków. Warto więc poznać kilka podstawowych zasad, które pomogą nam chronić dostęp do naszego komputera, a tym samym naszą prywatność, dane osobowe i pieniądze w cyfrowym świecie.
rozwiń zwiń