X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Wzrosły przychody z rynku mocy, OZE i dystrybucji energii elektrycznej". Tauron podał wyniki

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 13:55
Przedstawiciele Taurona omówili podczas konferencji wyniki osiągnięte w trzech kwartałach, kiedy Grupa wypracowała 497 mln zł zysku netto, a wartość EBITDA - zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację i odpisy na aktywa niefinansowe - przekroczyła 3,7 mld zł.
Trzy kwartały br. Grupa Tauron zamknęła przychodami ze sprzedaży blisko 17,9 mld złotych.
Trzy kwartały br. Grupa Tauron zamknęła przychodami ze sprzedaży blisko 17,9 mld złotych.Foto: shutterstock.com/WDnet Creation

Na inwestycje Grupa wydała ok. 2 mld zł, najwięcej (ok. 1,4 mld zł) - w segmencie dystrybucji.

Jak podano, za tegoroczną poprawę wyników finansowych w dużej mierze odpowiadają otrzymywane od początku tego roku znaczące przychody z rynku mocy (483 mln zł), wzrost przychodów w segmencie OZE, a także duże wzrosty wolumenów produkcji i dystrybucji energii elektrycznej, będące efektem istotnego odbicia gospodarczego.

Poprawa wyniku to także zasługa działań nastawionych na restrukturyzację portfela uprawnień do emisji dwutlenku węgla, które w tym roku przyniosły Grupie 439 mln zł pozytywnego efektu.

shutterstock_energia prąd bezpieczeństwo 1200.jpg
PGE i Tauron chcą stworzyć firmę, produkującą energię elektryczną. Do UOKiK wpłynął wniosek

Trzy kwartały br. Grupa Tauron zamknęła przychodami ze sprzedaży blisko 17,9 mld zł - oznacza to wzrost rok do roku o 17 proc., wynikający głównie z wyższej sprzedaży energii elektrycznej. Wskaźnik obrazujący stosunek długu netto do zysku EBITDA na koniec trzeciego kwartału 2021 r. wyniósł 1,97x, wobec 2,5x na koniec ub. roku.

W trzech kwartałach br. Grupa Tauron wyprodukowała 11,38 terawatogodziny energii elektrycznej (wzrost rok do roku o 31 proc.), w tym blisko 1,23 TWh ze źródeł odnawialnych (spadek o 12 proc.), a także 8,01 PJ ciepła (wzrost o 7 proc.). Do 5,76 mln klientów trafiło 40,06 TWh energii (wzrost o 8 proc.), zaś sprzedaż energii wyniosła 34,14 TWh (wzrost o 6 proc.).

Produkcja węgla kamiennego w trzech kwartałach br. wzrosła w Grupie Tauron do 3,7 mln ton (o 3 proc.), a sprzedaż tego surowca była wyższa niż przed rokiem o 34 proc. i wyniosła blisko 4 mln ton.

PR24, akg

Czytaj także

Spółki skarbu państwa notowane na GPW dają spore zyski do budżetu i dywidendy dla giełdowych inwestorów

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2021 10:50
Dobre zarządzanie, bezpieczeństwo, atrakcyjne dla rynku strategie rozwojowe, czy premie w postaci dywidendy, to w ocenie wiceministra aktywów państwowych Andrzeja Śliwki, główne przyczyny wzrostu Indeksu WIG MAP, w skład którego wchodzą 22 notowane na GPW spółki Skarbu Państwa. Od początku indeks ten zyskał ponad 24 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PGE i Tauron chcą stworzyć firmę, produkującą energię elektryczną. Do UOKiK wpłynął wniosek

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 13:01
PGE Polska Grupa Energetyczna i Tauron Polska Energia planują utworzenie wspólnego przedsiębiorstwa, które będzie produkować i wprowadzać do obrotu energię elektryczną - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tauron uruchomi dwie kolejne farmy fotowoltaiczne. Powstaną w Mysłowicach i Stalowej Woli

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 11:52
W Mysłowicach i Stalowej Woli mają powstać kolejne farmy fotowoltaiczne w ramach programu Tauron PV, zakładającego inwestycje tego typu na terenach zrekultywowanych lub wymagających rekultywacji. Działająca już farma w Jaworznie wytworzyła dotąd 5,2 tys. MWh energii.
rozwiń zwiń