more_horiz
Gospodarka

Poczta Polska. Zobacz, jak pracują jej placówki w wigilię i w Sylwestra

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2021 17:58
Mimo że 24 grudnia jest dla dużej liczby osób ważnym dniem okresu bożonarodzeniowego to zgodnie z przepisami - ten dzień nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Podobnie 31 grudnia, w Sylwestra.
Placówki pocztowe będą czynne w Wigilię Bożego Narodzenia do godziny 13, a w Sylwestra do godziny 14.
Placówki pocztowe będą czynne w Wigilię Bożego Narodzenia do godziny 13, a w Sylwestra do godziny 14.Foto: Karolis Kavolelis/ Shutterstock

Placówki pocztowe będą czynne w wigilię Bożego Narodzenia do godziny 13, a w Sylwestra do godziny 14 poinformowała Poczta Polska w komunikacie.

Zmiana godzin pracy

Jak podała firma, placówki pocztowe będą dostępne dla klientów w okresie świąteczno-noworocznym, jednak zmienione zostały godziny ich funkcjonowania.

24 grudnia 2021 r. placówki pocztowe będą czynne do godziny 13 (z wyjątkiem placówek całodobowych, które będą pracować do godz. 14). W święta, a więc 25 i 26 grudnia placówki pocztowe będą nieczynne.

W Sylwestra 31 grudnia placówki Poczty Polskiej będą czynne do godz. 14, za wyjątkiem placówek całodobowych, które będą pracować do godz. 18. 1 stycznia 2022 r. placówki pocztowe będą nieczynne - wynika z komunikatu Poczty.

Gdzie szukać dokładnych informacji?

Placówki ulokowane w obiektach, od których są zależne (np. w ministerstwach, sądach, urzędach skarbowych, urzędach gmin, centrach lub galeriach handlowych), mogą funkcjonować w innych okresach, niż te wyszczególnione powyżej. Informacje o godzinach otwarcia placówek pocztowych są dostępne pod adresem: placowki.poczta-polska.pl - podano w komunikacie Poczty.

Czytaj także:

Jeszcze jedna handlowa niedziela w tym roku

Natomiast jeżeli chodzi o sklepy to będą one jeszcze otwarte 19 grudnia, czyli w niedzielę poprzedzającą Boże Narodzenie.

We wszystkich placówkach handlowych obowiązuje wymóg noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Sklepy mają obowiązek udostępniać klientom podczas zakupów rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji dłoni.

Polskie Radio 24, akg

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem