X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Do kiedy firmy muszą rozliczyć subwencję z Tarczy Finansowej PFR? Będzie dodatkowy termin

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 14:22
Od 18 do 23 stycznia br. zostanie uruchomiony dodatkowy termin na korekty i spóźnione wnioski rozliczenia dla MŚP w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0 - poinformował w piątek Państwowy Fundusz Rozwoju. Do czwartkowego wieczora dokumentów nie złożyło ok. 1500 z 7 tys. małych i średnich firm, które korzystały z Tarczy.
W porozumieniu z bankami, PFR wyznaczył dodatkowy termin dla firm na składanie korekt wniosków dotyczących rozliczenia się z Tarczy Finansowej PFR w dniach 18-23 stycznia.
W porozumieniu z bankami, PFR wyznaczył dodatkowy termin dla firm na składanie korekt wniosków dotyczących rozliczenia się z Tarczy Finansowej PFR w dniach 18-23 stycznia.Foto: shutterstock.com/Jacob Lund

Polski Fundusz Rozwoju przypomniał w piątkowym komunikacie, że 15 stycznia br. mija termin rozliczenia subwencji finansowej dla małych i średnich firm (MŚP), zatrudniających od 10 do 249 pracowników, w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0.

Możliwość korekty wniosków

- W toku weryfikacji złożonych do tej pory formularzy okazało się, że niektóre firmy popełniły w nich błędy, np. załączając niepoprawne pliki JPK, albo nie załączając ich wcale - przekazał PFR.

Jak dodano, "w związku z tym PFR, w porozumieniu z bankami, wyznaczył dodatkowy termin na składanie korekt/wniosków w dniach 18-23 stycznia br.". - Umożliwi to korektę poprzez ponowne złożenie wniosku firmom, które popełniły błędy w rozliczeniu oraz ewentualnie złożenie wniosku firmom, które spóźniły się z rozliczeniem - wskazano.

Kiedy trzeba zwrócić subwencję?

PFR tłumaczy, że w sytuacji, kiedy MŚP złożyło formularz oświadczenia, ale nie otrzymało potwierdzenia jego poprawności, to może od 18 do 19 stycznia br., sprawdzić w swoim banku, czy wymagane są od niej dodatkowe działania lub ponowne złożenie formularza. Jeśli okaże się, że MŚP popełniło błąd, będzie mogło złożyć korektę.

- Po 23 stycznia br. jakiekolwiek zmiany i uzupełnienia w tym zakresie będą niemożliwe dla MŚP, a brak rozliczenia lub niepoprawność złożonych plików JPK będzie wiązać się z koniecznością zwrotu całości otrzymanej subwencji - podkreśliło PFR.

Jak przekazało biuro prasowe PFR, do czwartku, do wieczora, dokumentów nie złożyło około 1500 małych i średnich firm, które korzystały z Tarczy Finansowej 2.0. Łączna wartość wypłaconej im pomocy to około 1 mld zł.

Czytaj także:

W ramach Tarczy PFR 2.0, czyli od 15 stycznia do 28 lutego 2021 r., wsparcie otrzymało 47,7 tys. firm, w tym 7,1 tys. z sektora MŚP. Na konta przedsiębiorców trafiło 7,1 mld zł, w tym 3,8 mld zł dla sektora MŚP. Średnia kwota pomocy dla tych firm wyniosła 539 tys. zł, a dla mikrofirm 82 tys. zł.

Pomoc otrzymały firmy objęte 54 kodami PKD. Lista obejmuje branże, które najbardziej doświadczyły negatywnych skutków pandemii Covid-19, w tym przede wszystkim hotelarska, targów i wydarzeń, turystyczna, fitness i gastronomiczna.

PR24, akg

Czytaj także

Przedłużono możliwość uzyskania pomocy z Tarczy PFR. Sprawdź, do kiedy

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 08:04
Udzielanie pomocy w formie Pożyczki Preferencyjnej 2.0 w ramach Tarczy PFR dla dużych firm zostanie przedłużone do 31 marca 2022 r., z możliwością wypłaty środków dnia 30 czerwca 2022 r. - zakłada przyjęta przez rząd w trybie obiegowym uchwała w tej sprawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zapowiedź kolejnej odsłony wsparcia dla firm dotkniętych pandemią. Zobacz, na czym będzie polegać

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 19:25
Wartość środków finansowych w ramach tarcz antykryzysowych wyniosła 240 mld zł - wynika z informacji Ministerstwa Rozwoju i Technologii przedstawionej na posiedzeniu podkomisji do spraw mikro, małych i średnich przedsiębiorstw i rozwoju rzemiosła. Najbardziej doświadczyły negatywnych skutków pandemii branże: hotelarska, targów, fitness i gastronomiczna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obroniły rynek pracy, pobudziły aktywność zawodową. Prezes PFR o rządowych tarczach

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 17:00
- Tarcza Antykryzysowa i Tarcza Finansowa PFR przyczyniły się do wzrostu aktywności zawodowej - ocenił prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys.
rozwiń zwiń