more_horiz
Gospodarka

Rola samorządów w transformacji energetycznej. Ostatni dzień konferencji klimatycznej Togetair

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2022 09:25
W Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się trzeci i ostatni dzień konferencji klimatycznej Togetair. W jej ramach eksperci zastanawiają się nad dalszym przebiegiem transformacji energetycznej i jej wpływem na poszczególne części życia społecznego.
Wczorajsze debaty TOGETAIR 2022 skupione były wokół eko-gospodarki XXI wieku.
Wczorajsze debaty TOGETAIR 2022 skupione były wokół eko-gospodarki XXI wieku.Foto: TOGETAIR/Twitter

Gośćmi paneli dyskusyjnych są m.in. przedstawiciele administracji państwowej, sektora prywatnego oraz spółek z udziałem skarbu państwa.

"Rozpoczynamy drogę w nieznane"

- Wdrażanie zielonych rozwiązań na dużą skalę musi postępować, ale jednocześnie trzeba przy nich uwzględniać napotykane trudności - podkreśla przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego, Zygmunt Berdychowski.

- Możemy powiedzieć dziś, że rozpoczynamy pewną drogę w nieznane. Wiele będziemy musieli poprawiać z tego, co dziś wydaje się nam racjonalne, ale ten kierunek jest nieunikniony. On jest absolutnie konieczny. To, czy mówimy o tym dlatego, że dbamy o klimat czy po prostu chcemy zapewnić Europie najtańsze bezpieczne źródła energii, to jest inna sprawa - analizował Berdychowski.

Panele na dwóch scenach BUW

Ostatniego dnia w debatach poruszana będzie rola samorządów w transformacji energetycznej, przyszłość sektora produkcji żywności, rozwój gospodarki obiegu zamkniętego oraz propozycja inwestycyjna tzw. Zielonych Obligacji. Panele odbywać się będą równolegle na dwóch scenach BUW.

Imprezie patronuje Polskie Radio 24.

PR24.pl, IAR, DoS