more_horiz
Gospodarka

Darmowe konto bankowe dla uchodźców z Ukrainy. Nowa oferta Banku Pekao

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2022 12:43
Bank Pekao wprowadził do oferty nowy bezpłatny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy - Konto Pomocne, które jest przeznaczone dla uchodźców z Ukrainy - poinformował bank. Konto będą mogły otworzyć osoby, które nie posiadają paszportu międzynarodowego czy dowodu osobistego ID Cards.
Bank Pekao nie pobiera opłat m.in. za prowadzenie rachunku, obsługę karty do konta, wpłatywypłaty gotówki wszystkich bankomatach w Polsce i za granicą
Bank Pekao nie pobiera opłat m.in. za prowadzenie rachunku, obsługę karty do konta, wpłaty/wypłaty gotówki wszystkich bankomatach w Polsce i za granicąFoto: PAP/Darek Delmanowicz

"Do otworzenia Konta Pomocnego wystarczy jeden z następujących dokumentów: paszport wewnętrzny - grażdański paszport ukraiński, certyfikat potwierdzenia legalnego pobytu na terenie Ukrainy dla obywatela innego kraju, polski dokument tożsamości cudzoziemca lub tymczasowy, polski dokument podróży cudzoziemca, zaświadczenie wydawane przez Konsulat, zaświadczenie o nadaniu numeru PESEL lub aplikacja mObywatel" - napisano w komunikacie.

Szczegóły oferty

Konto Pomocne jest rachunkiem na czas określony, który wynosi 12 miesięcy. Jest to rachunek całkowicie bezpłatny - Bank Pekao nie pobiera opłat za prowadzenie rachunku, obsługę karty do konta, wpłaty/wypłaty gotówki wszystkich bankomatach w Polsce i za granicą, za polecenia przelewów krajowych, jak również za wszystkie polecenia przelewu wychodzące w tym do banków w Ukrainie i przychodzące z banków z Ukrainy - podano.

W przypadku Konta Pomocnego maksymalne saldo na rachunku nie może przekroczyć 5 tys. złotych, suma miesięcznych wpływów na rachunek może wynieść 10 tys. złotych, łączna kwota transakcji obciążających rachunek nie może być wyższa niż 15 tys. zł miesięcznie.

Inne oferty banków

Pod koniec marca PKO Bank Polski również zaoferował możliwość założenia konta przez obywateli Ukrainy. Uchodźcy w ofercie PKO Konto bez Granic wraz z kartą, otrzymują także dostęp do rachunku przez internet i telefon, które dla nowych klientów (obywateli Ukrainy) jest bezpłatne przez 12 miesięcy od dnia otwarcia. 

Od początku wojny funkcjonariusze SG odprawili w przejściach granicznych z Ukrainy do Polski 3,26 mln osób - podała w poniedziałek Straż Graniczna. Ostatniej doby do naszego kraju z Ukrainy przyjechało 23,6 tys. osób.

Poniedziałek jest 75. dniem wojny.

Czytaj także: 

PAP/PR24.pl/mk