more_horiz
Gospodarka

Nie żyje Marek Baran, rzecznik prasowy Link4 i doradca zarządu PZU

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2022 12:53
Wskutek obrażeń doznanych w wypadku w nocy w szpitalu zmarł Marek Baran, rzecznik i dyrektor Biura Komunikacji Link4.
W nocy zmarł rzecznik LINK4
W nocy zmarł rzecznik LINK4Foto: Twitter/wirtualnemedia.pl

Marek Baran na stronie firmowej link4.pl pisał: "Od blisko 20 lat jestem związany z marketingiem i szeroko rozumianą komunikacją na rynku ubezpieczeniowym".

"Pochłonięty tym światem bez reszty wspomagam zespół LINK4 od 2011 r., więc jeśli macie jakieś pytania, albo nie wiecie jak rozwiązać Wasz problem z ubezpieczycielem czy ubezpieczeniem - piszcie, pomogę. Czym zajmuje się po godzinach? Zdaniem mojej żony nie ma takiego sportu, którym bym się nie interesował:) Jeśli więc akurat nie trenuję to… fotografuję - głównie ludzi. Zbieram też albumy fotograficzne. Moim Mistrzem jest Henri Cartier-Bresson" - czytamy na stronie. 

Do niedawna Marek Baran był także doradcą zarządu i dyrektorem biura komunikacji korporacyjnej w Grupie PZU. Był odpowiedzialny za wdrażanie strategicznych międzynarodowych projektów komunikacyjnych w Polsce: Formuła 1 i Robert Kubica, Bayern Monachium, Puchar Ameryki w żeglarstwie. Nadzorował współpracę z Muzeum Narodowym w Warszawie i Krakowie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Teatrem Wielkim - Operą Narodową.

Do 2017 roku w Link4 pracował na stanowisku dyrektora ds. PR, które łączył z obowiązkami rzecznika prasowego. To ostatnie stanowisko objął w 2011 r.

Pracę zawodową rozpoczął w Commercial Union (obecnie Aviva), następnie przez 14 lat pracował w Grupie Allianz Polska. Kierował tam działem PR czterech towarzystw: ubezpieczeń majątkowych, na życie, emerytalnym i funduszy inwestycyjnych oraz spółki directowej.

Marek Baran ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie na kierunku zarządzanie i marketing ze specjalizacją public relations. Studiował także socjologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz fotografię w Warszawskiej Szkole Fotografii.

Polskieradio24.pl/link4.pl/wirtualnemedia.pl/PR24.pl/mk

Zobacz więcej na temat: GOSPODARKA odeszli 2022