more_horiz
Gospodarka

PLL LOT uruchomi całkiem nowe połączenia. Sprawdź do jakich miast

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2022 11:07
W ciągu najbliższych dni narodowy przewoźnik uruchomi zupełnie nowe połączenia do kilku pozaeuropejskich miast. Są one pomyślane w taki sposób, aby przyciągnąć turystów. Dziś wystartuje pierwszy rejsowy samolot do stolicy Azerbejdżanu.
LOT uruchomi zupełnie nowe połączenia do kilku pozaeuropejskich miast
LOT uruchomi zupełnie nowe połączenia do kilku pozaeuropejskich miast Foto: Forum/Mateusz Włodarczyk

Loty do Baku to zupełnie nowe połączenie w rozkładzie PLL LOT. Rejsy zaplanowano na wtorki, środy, piątki i soboty. Położone nad Morzem Kaspijskim Baku nazywane jest miastem kontrastów. W jego krajobrazie przebijają się futurystyczne wieżowce, które sąsiadują z tradycyjną zabudową. Bakijskie stare miasto zaskakuje medinami znanymi z Maroka, a także kameralnymi uliczkami, przypominającymi te w Stambule.

- W tym roku świętujemy 30-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych z Azerbejdżanem. Z tym większą radością ogłaszam otwarcie połączenia do Baku. Głęboko wierzę, że bezpośredni lot przyczyni się do dalszej promocji polskiego dziedzictwa w Azerbejdżanie i umacniania relacji między dwoma krajami. Z kolei spuścizna polskich architektów w Azerbejdżanie, w postaci przepięknych zabytków, zachwyci turystów z Polski - powiedział prezes Polskich Linii Lotniczych LOT, Rafał Milczarski.

Loty do Indii

Z kolei w poniedziałek, 30 maja PLL LOT uruchomi dwa kolejne, nowe połączenia. Narodowy przewoźnik tego dnia rozpocznie regularne rejsy do Bombaju w Indiach. To już drugie miasto w tym kraju, które zyska bezpośrednie połączenie z Warszawą. We wrześniu 2019 roku LOT rozpoczął regularne rejsy do stolicy Indii - Delhi. W marcu 2020 roku, po wybuchu pandemii COVID - 19 zostały one jednak zawieszone. Podobny los spotkał w tym czasie wszystkie regularne połączenia LOT-u.

Na początku tego roku przewoźnik ogłosił przywrócenie rejsów do Indii. Później poinformował, że włączy do siatki także Bombaj, który jest drugą największą aglomeracją w Indiach.

Kolej na Egipt

Trzecim nowym kierunkiem jest stolica Egiptu, Kair, do którego rejsy PLL LOT rozpocznie także 30 maja. Rejsy do tej metropolii będą realizowane przez przewoźnika w poniedziałki, środy, czwartki, soboty i niedzielę. Możliwy jest więc kilkudniowy wypad na zwiedzanie tego miasta.

Po wybuchu wojny w Ukrainie i konieczności zawieszenia regularnych połączeń do tego kraju, narodowy przewoźnik rozpoczął poszukiwania nowych kierunków, które z jednej strony mają szansę przyciągnąć pasażerów, z drugiej zaś pozwolą optymalnie wykorzystać flotę, którą dysponuje. Od dwóch lat LOT stawia przede wszystkim na ruch turystyczny, który najszybciej odbudowuje się po pandemii. Stąd nowe, regularne połączenia, to miast i regionów z potencjałem turystycznym.

Specjalne połączenia LOT-u

Oprócz tego linia uruchomi w letnim sezonie turystycznym specjalne połączenia w ramach akcji "LOT na wakacje". Zarówno z Warszawy, jak i portów regionalnych turyści będą mogli polecieć bezpośrednio do najpopularniejszych miejscowości na południu Europy - w Grecji, Chorwacji, we Włoszech i Hiszpanii. W listopadzie zeszłego roku LOT uruchomił także regularne połączenie z Warszawy do stolicy Albanii - Tirany.

W zeszłym roku w ramach akcji "LOT na wakacje", z usług przewoźnika skorzystało ponad 300 tysięcy pasażerów. W tym roku linia planuje przewieźć około 900 tysięcy turystów, czyli trzy razy więcej.

Czytaj także:

IAR/Aleksander Pszoniak/PR24.pl/mk


X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem