more_horiz
Gospodarka

Rejsy do europejskich stolic trzy razy w tygodniu. LOT ogłasza rozkład z lotniska w Radomiu

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 14:44
Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły rozkład rejsów z lotniska w Radomiu. Narodowy przewoźnik poleci z nowego portu do Paryża, Rzymu oraz do Kopenhagi. Pierwsze rejsy są planowane na drugą połowę kwietnia, a bilety można rezerwować w systemie już dziś. Z lotniska w Radomiu chcą korzystać także touroperatorzy.
LOt opublikowala rozkład rejsów z lotniska w Radomiu.
LOt opublikowala rozkład rejsów z lotniska w Radomiu.Foto: PAP/Jacek Turczyk

Rejsy czarterowe od przyszłego roku

Rozbudowa i modernizacja portu w Radomiu zakończyła się w drugiej połowie sierpnia. Postawiono nowy terminal, od początku wybudowano płyty postojowe. Wydłużono i zmodernizowano istniejącą drogę startową. Jako pierwsze do Radomia zgłosiły się biura podróży. Od czerwca przyszłego roku tamtejszy port będzie obsługiwał rejsy czarterowe między innymi do Grecji, Turcji i Albanii.

W sierpniu zamiar uruchomienia regularnych połączeń ogłosiły Polskie Linie Lotnicze LOT. Przedstawiciele przewoźnika deklarowali, że linia będzie latać do trzech europejskich stolic - do Paryża, Kopenhagi i Rzymu. Wiceprezes linii Michał Fijoł uzasadniając taki ruch zapewniał, że decyzje zostały podjęte po szczegółowych analizach, które wykazały, że linia może liczyć na zainteresowanie takimi kierunkami. Michał Fijoł wskazał, że LOT nie lata z Warszawy do Rzymu ze względu na konkurencję innych przewoźników. Rejsy z Radomia do stolicy Włoch mają być wypełnieniem tej luki w rozkładzie przewoźnika.

Możliwość rozbudowy siatki połączeń

Teraz linia ogłosiła szczegółowy rozkład. Rejsy do Rzymu będą się odbywać we wtorki, piątki i niedziele. Podobnie rozłożone są rejsy do Paryża. Loty do stolicy Dani odbędą się we wtorki piątki i wybrane niedziele.

- Otwarcie lotniska w Radomiu stwarza możliwość rozbudowy naszej siatki połączeń w zakresie lotów point-to-point. Przeniesienie części ruchu do radomskiego portu zwiększy również przepustowość Lotniska Chopina. Jestem przekonany, że oferta LOT-u stanie się inspiracją dla mieszkańców Mazowsza do odkrywania nowych miejsc - powiedział rzecznik przewoźnika Krzysztof Moczulski.

Rejsy mają obsługiwać samoloty typu Boeing 737 - 800

Na lotnisko w Radomiu z Warszawy najłatwiej będzie się dostać trasą ekspresową S7. W tej chwili nie można nią jeszcze przejechać w całości tego odcinka, ale drogowcy obiecują, że pod koniec tego roku oddadzą do użytku brakujące odcinki. Przejazd "ekspresówką" ze stolicy na nowe lotnisko ma trwać około godziny.

Czytaj także:

W tej chwili na lotnisku w Radomiu trwają odbiory techniczne. Potem rozpocznie się proces certyfikacji portu. Jego dyrekcja mówiła na początku września, że wszystkie procedury powinny się zakończyć w marcu przyszłego roku. Ostateczną zgodę na użytkowanie inwestycji wyda Urząd Lotnictwa Cywilnego.

PR24/IAR/Aleksander Pszoniak/akg