more_horiz
Gospodarka

Bank Pekao S.A. w ważnych debatach podczas Krynica Forum

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2023 10:00
Krynica Forum to międzynarodowe wydarzenie łączące biznes, politykę i środowisko akademickie. Podczas tegorocznej edycji, w dniach 13-15 września, poruszane były kluczowe tematy z punktu widzenia nowej architektury bezpieczeństwa państwa. Przedstawiciele Banku Pekao S.A. wzięli udział w panelach dotyczących najważniejszych tematów społeczno-gospodarczych, bezpieczeństwa finansowego, bezpieczeństwa energetycznego, wsparcia inwestycji w Ukrainie, cyberbezpieczeństwa czy komunikacji z konsumentem w dobie AI.
Leszek Skiba, Prezes Zarządu Banku Pekao S.A. wziął udział w panelu pt. Bezpieczeństwo finansowe w nowej rzeczywistości geopolitycznej  determinanty, szanse, wyzwania
Leszek Skiba, Prezes Zarządu Banku Pekao S.A. wziął udział w panelu pt. „Bezpieczeństwo finansowe w nowej rzeczywistości geopolitycznej – determinanty, szanse, wyzwania” Foto: Mat. promocyjne Banku Pekao S.A.

Krynickie Forum, podobnie jak w ubiegłym roku, zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Wśród gości honorowych znaleźli się Prezydent Litwy Gitanas Nauseda, Premier Republiki Korei Han Duck – soo i były prezydent Słowenii Borut Pahor. Bank Pekao S.A. swoim patronatem objął jeden z kluczowych paneli dyskusyjnych dotyczący bezpieczeństwa finansowego Polski. W panelu pt. „Bezpieczeństwo finansowe w nowej rzeczywistości geopolitycznej – determinanty, szanse, wyzwania” udział wzięli:

- Henryk Kowalczyk, Minister, członek Rady Ministrów, były Wiceprezes Rady Ministrów,  
- Leszek Skiba, Prezes Zarządu Banku Pekao S.A.,
- Marek Dietl Prezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych,
- Maciej Brzozowski, Wiceprezes Zarządu PKO Bank Polski,
- dr hab. Stanisław Mazur prof. i Rektor UEK.

Przedstawiciele Zarządu Banku Pekao S.A. wzięli udział również w innych dyskusjach dedykowanych bezpieczeństwu finansowemu i współczesnemu konsumentowi, takich jak – „Między potrzebą a ryzykiem. Kredyty hipoteczne, rynek nieruchomości i konsumenci w nowych czasach” i „Nowy konsument w nowych czasach? Nastroje i aktywność konsumencka u progu kolejnego ćwierćwiecza”.

Członkowie Zarządu Banku Pekao S.A. włączyli się również w dyskusje na tematy związane ze wsparciem inwestycji w Ukrainie, jak Wiceprezes Zarządu Jerzy Kwieciński w panelu pt.: „Inwestowanie na Ukrainie. Czy potrzebny jest fundusz gwarancyjny dla potencjalnych inwestorów?” i Wiceprezes Zarządu Jarosław Fuchs w panelu pt.: „Kierunek: odbudowa. Jaką rolę odegrają Polska i polski biznes na Ukrainie?”. Ważnym tematem poruszanym podczas Forum w Krynicy było również bezpieczeństwo energetyczne i panel pt.: „Derusyfikacja europejskiej energetyki – realny cel czy utopia?”, gdzie głos zabrał Paweł Strączyński, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A.

O inwestycjach w technologie zapewniających bezpieczeństwo cyfrowe w banku w panelu pt. „Od trolla do szpiega. Przeciwdziałanie cyberprzestępcom i cyberszpiegostwu jako zadanie dla instytucji i obywateli” opowiadał Błażej Szczecki, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A. Z kolei o perspektywach rozwoju bankowości mobilnej w kontekście sztucznej inteligencji w panelu „Od okienka do bota. Obsługa klienta i komunikacja z konsumentem w dobie AI” wypowiadał się Wojciech Werochowski, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A.

Centralnym punktem wydarzenia było Forum Polsko – Koreańskie, podczas którego poruszone zostały kwestie związane ze współpracą międzynarodową oraz inwestycjami w innowacje. Po stronie koreańskiej udział wzięła blisko 100-osobowa delegacja polityków i przedstawicieli biznesu. W temacie współpracy koreańsko-polskiej w obszarze handlu, inwestycji i łańcuchów dostaw wypowiadali się m.in. Chang-Yang Lee, Minister Handlu, Przemysłu i Energii Republiki Korei i Waldemar Buda, Minister Rozwoju i Technologii Polski. O współpracy polskich i koreańskich banków i podpisanej w ubiegłym roku umowie zawartej pomiędzy Bankiem Pekao S.A. a KB Kookmin Bank – największym bankiem w Korei opowiadał Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A. Jerzy Kwieciński. 

Hasłem przewodnim Krynica Forum 2023 było: „Empowering the region” i to waśnie rosnącej roli regionów, w tym Europy środkowo-wschodniej, poświęcona była większość z spośród stu paneli eksperckich.


Artykuł sponsorowany / Bank Pekao S.A.