more_horiz
Gospodarka

Polski Bon Turystyczny przedłużony do końca września. Nowe przepisy wchodzą w życie

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2022 09:35
Od dziś wchodzą przepisy, które przedłużają ważność bonu turystycznego do 30 września 2022 roku. Zmiany są częścią walki z pandemią COVID-19 – tłumaczy wiceminister sportu i turystyki, Andrzej Gut-Mostowy.
Z bonu turystycznego będzie można skorzystać do 30 września.
Z bonu turystycznego będzie można skorzystać do 30 września.Foto: Shutterstock/alexmak7
Posłuchaj
02:00 PR1_AAC 2022_01_05-06-32-56.mp3 Polski Bon Turystyczny przedłużony do końca września. Nowe przepisy wchodzą w życie (K.Kuczyński/PR1)

 - Przez wiele miesięcy branża turystyczna była zamknięta bądź częściowo zamknięta, a polskie rodziny nie mogły skorzystać z bonu turystycznego. Dlatego po konsultacjach z branżą uznaliśmy, że jedynym logicznym wyjściem jest przedłużenie ważności bonu - wskazuje.

Czytaj także:

Z bonu turystycznego można skorzystać na terenie całej Polski – przypomina Marcin Różycki, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej. Bony akceptują hotele, pensjonaty czy kempingi, możemy nimi zapłacić też za zorganizowany wypoczynek dzieci, np. za zieloną szkołę czy obóz sportowy.

Jak działa bon turystyczny?

Bon Turystyczny to 500 złotych na każde dziecko – mówi Paweł Żebrowski, rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Świadczenie przysługuje osobom, które mają prawo do świadczenia z programu Rodzina 500+.

Należy także pamiętać, że bon turystyczny działa tylko w formie elektronicznej. Po aktywacji bonu na platformie PUE ZUS rodzic otrzymuje specjalny kod, który trzeba okazać podmiotowi turystycznemu podczas płatności za wypoczynek.

Na realizację programu Polski Bon Turystyczny zabezpieczono ponad 4 mld zł, a świadczeniem objęto ponad 7 mln dzieci.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, K.Kuczyński, md