more_horiz
Gospodarka

Polski Bon Turystyczny. "Zauważalny jest ponowny wzrost zainteresowania programem"

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2022 17:45
- W czasie trwających ferii zimowych można wykorzystać bon turystyczny - przypomniała w Programie 1 Polskiego Radia Anna Salamończyk-Mochel, pełniąca obowiązki prezes Polskiej Organizacji Turystycznej (POT).
Bon turystyczny został przedłużony. Ze świadczenia można skorzystać do 30 września 2022 roku.
Bon turystyczny został przedłużony. Ze świadczenia można skorzystać do 30 września 2022 roku.Foto: BridgeToHorizon/Shutterstock

Jak mówiła - bon turystyczny został przedłużony i z tego świadczenia można skorzystać do 30 września 2022 roku. Dodała, że POT zachęca, aby właśnie teraz podczas trwających ferii zimowych wykorzystać bon - w okesie, kiedy dzieci potrzebują wypoczynku "często znużone nauką zdalną i obostrzeniami pandemicznymi".

Jak poinformowała Anna Salamończyk-Mochel - już ponad 3/4 bonów zostało aktywowanych i skorzystało z niego lub niebawem skorzysta, ponad 6 mln dzieci. Do przedsiębiorców natomiast trafiło dzięki bonowi ponad 2 mld złotych.

Przypomniała, że świadczenie to można aktywować wyłącznie drogą elektroniczną, np. poprzez stronę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Na każde dziecko przypada 500 złotych a dodatkowe 500 złotych na dziecko z niepełnosprawnością.

Posłuchaj
04:48 _PR1_AAC 2022_02_07-16-36-39.mp3 O tym, jak skorzystać z Polskiego Bonu Turystycnego - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Anna Salamończyk-Mochel, pełniąca obowiązki prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Rozmawiała Justyna Golonko.

Anna Salamończyk-Mochel powiedziała, że obecnie zauważalny jest ponowny wzrost zainteresowania programem w związku z jego przedłużeniem, a bon turystyczny można teraz zrealizować u około 30 tysięcy przedsiębiorców.

Czytaj także:

Jak dodała - z listą takich firm można zapoznać się na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej w zakładce "Polski Bon Turystyczny".

Program 1 Polskiego Radia, PR24, akg