more_horiz
Gospodarka

Ma zachęcić do spędzenia wakacji w Polsce. Nowa "pakietowa" oferta LOT-u

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2022 14:04
Hiszpania, Grecja, albo… Międzyzdroje. Polskie Linie Lotnicze LOT razem z tour operatorami ogłosiły pilotażowy projekt, który ma zachęcić do spędzenia wakacji w Polsce. Na razie narodowy przewoźnik zapowiedział zwiększenie częstotliwości rejsów do Szczecina. Jeśli pomysł wypali, w grę wchodzą też inne kierunki w naszym kraju.
Touroperatorzy razem z PLL LOT zaoferują krajowy pakiet znany z wczasów zagranicznych - przelot, zakwaterowanie, tranzyt z lotniska do hotelu i wyżywienie.
Touroperatorzy razem z PLL LOT zaoferują krajowy pakiet znany z wczasów zagranicznych - przelot, zakwaterowanie, tranzyt z lotniska do hotelu i wyżywienie.Foto: Shutterstock/

Pomysł nie jest skomplikowany i znany od wielu lat. Touroperatorzy razem z PLL LOT stworzyli cały pakiet znany z wczasów zagranicznych - przelot, zakwaterowanie, tranzyt z lotniska do hotelu i wyżywienie. Wszystko to zostało jednak przeniesione na grunt krajowy. Na razie w ofercie znalazły się Międzyzdroje, Świnoujście i Kołobrzeg. W planach są także Mazury i okolice Gdańska. Na razie Polskie Linie Lotnicze LOT chcą zwiększyć liczbę rejsów na lotnisko w Goleniowie pod Szczecinem. Zatem nie będą to loty typowo turystyczne, czarterowe, ale regularne, rejsowe.

Wielopłaszczyznowa inicjatywa

Pomysłodawcy nie ukrywają, że jest to wielopłaszczyznowa inicjatywa. Oprócz przełamania niechęci do latania po kraju, ma przyczynić się do zwiększenia liczby połączeń lotniczych między Warszawą a Szczecinem-Goleniowem, a co za tym idzie - zwiększenia liczby turystów, zwłaszcza poza sezonem wakacyjnym. Dzięki staraniom wszystkich zaangażowanych liczba rejsów na trasie z Warszawy do Szczecina w sezonie lato 2022 wzrośnie z 12 do 19 tygodniowo.

Usługa w pakiecie

Inicjatywa ma na celu wykorzystanie funkcjonującej od kilku lat usługi dynamicznego pakietowania. Pilotażem został objęty pakiet składający się z biletu lotniczego na trasie między Lotniskiem Chopina a portem w Szczecinie-Goleniowie, z którego pasażerowie będą mogli skorzystać z transferu do wybranych wcześniej hoteli. Taką propozycję polscy turyści dotychczas doskonale znali z wyjazdów zagranicznych. Teraz przyszedł czas na zorganizowany wypoczynek w kraju. Pomysłodawcy oceniają, że może to być krok milowy dla polskiej turystyki, wiążą z tym też wielkie nadzieje na zwiększenie popytu na loty między Warszawą a Szczecinem.

Czytaj także:

Formuła projektu jest otwarta - pomysłodawcy zakładają, że do inicjatywy dołączą inni touroperatorzy i biura podróży, którzy w ramach swoich ofert będą udostępniać pakiety pobytowe wraz z przelotem.

Czytaj taakże:

Ceny przelotów w pakietach mają być niższe, a rzecznik PLL LOT zapewnia, że im wcześniej się kupi bilety, tym cena będzie bardziej atrakcyjna. - Zachodnia część polskiego wybrzeża oprócz pięknych plaż dysponuje również bardzo dobrym zapleczem hotelowym, dlatego z dużym zainteresowaniem przyjęliśmy tę inicjatywę i liczymy że dzięki tej ofercie Kołobrzeg, Międzyzdroje, czy Świnoujście będą jeszcze chętniej odwiedzane przez turystów z Polski - powiedział Krzysztof Moczulski, Rzecznik Prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT.

Aleksander Pszoniak, PR24, akg