Przetestuj swój biznes z inkubatorem przedsiębiorczości
Masz pomyśl na biznes, ale boisz się skomplikowanej księgowości i haczyków prawnych w umowach handlowych? Inkubator przedsiębiorczości o formalności zadba za Ciebie, nie trzeba także płacić ZUS-u.
2014-07-23, 18:22
Posłuchaj
Obecnie młode osoby, które chcą założyć własny biznes mogą skorzystać z wielu form wsparcia, na przykład niskooprocentowanych pożyczek czy coworkingu, gdzie mogą za niewielkie pieniądze wynająć biurko na godziny. Są też Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, które działają już od 10 lat. – Jesteśmy bardzo konkurencyjni w stosunku do innych form wsparcia. Jako jedyna instytucja oferujemy kompleksową pomoc od momentu pomysłu na biznes do ekspansji globalnej w naszych ambasadach w Szanghaju czy Dolinie Krzemowej – wyjaśnia Dariusz Strzelczyk z Inkubatora przy Politechnice Warszawskiej. - Żadna inna instytucja nie zapewnia tak kompleksowego wsparcia jak Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości – dodaje.
Jak działa inkubator?
Każdy może skorzystać z pomocy Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. - Wystarczy się zgłosić do najbliższej placówki, wcześniej można wypełnić formularz zgłoszeniowy. Potem następuje spotkanie z przedstawicielem inkubatora i podpisanie umowy – wyjaśnia rozmówca.
Nie trzeba udawać się na żadnego urzędu.
Prowadząc działalności w ramach AIP nie rejestrujemy tradycyjnej działalności gospodarczej, korzystamy z osobowości prawnej inkubatora. - My jesteśmy takim miejscem gdzie można ten pomysł na biznes przetestować, przy ograniczonym ryzyku – wyjaśnia rozmówca.
REKLAMA
W ramach współpracy inkubator zapewnia obsługę księgową i prawną, weryfikujemy wszystkie umowy handlowe i regulaminy.
Dodatkową zaletą jest fakt, że nie trzeba płacić składek ZUS. Początkujący przedsiębiorca dostaje swoje zyski w formie umowy o działo lub umowy zlecenia.
Są też ograniczenia
Działalność w ramach AIP ma swoje ograniczenia. Nie można na przykład wziąć kredytu czy zarejestrować samochodu na firmę. - Jednak na początku prowadzenia działalności nie należy myśleć o wydawaniu pieniędzy, tylko o ich zarabianiu – uważa gość.
7 na 10 startupów upada
Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości działają od 10 lat. - Przez nasze struktury przeszło ponad 6 tys. startupów, obecnie wspieramy 1500 młodych firm – wylicza rozmówca.
REKLAMA
Niestety statystyki nie są najlepsze 9 na 10 firm upada w ciągu pierwszych 2 lat działalności. – W przypadku społek, które zaczynały w inkubatorach udaje się 7 na 10 biznesów – mówi.
Karolina Mózgowiec, abo
REKLAMA