Polacy jedzą coraz więcej lodów, ale to nadal 7 razy mniej niż Amerykanie

Polacy w tym roku kupią niemal 137 mln litrów lodów - prognozuje firma badawcza Euromonitor International, a informuje o tym "Rzeczpospolita". W 2013 r było to 133,5 mln litrów.

2014-09-05, 10:11

Polacy jedzą coraz więcej lodów, ale to nadal 7 razy mniej niż Amerykanie
Lody owocowe. Foto: Glow Images/East News

Najwięcej, bo ponad 90 proc. lodów kupujemy w sklepach, głównie koło domu i w sieciach handlowych. W ubiegłym roku wydaliśmy tam na nie ponad 1,4 mld zł, o 5,4 proc. więcej niż w roku poprzednim. Tylko niespełna 10 proc. wszystkich lodów zjedliśmy w lodziarniach, kawiarniach czy restauracjach. Gazeta prezentuje różnych producentów, którzy stale doskonalą ich smak.
Najbardziej lubimy lody na patyku i w postaci rożka

Euromonitor podaje, że w ubiegłym roku przeciętny Polak kupił - nie licząc gastronomii - 3,2 l lodów. Rekordzistami w Europie są Finowie ze spożyciem 12,7 l na osobę. Jeszcze więcej jedzą lodów Amerykanie - ponad 20 litrów na osobę.

Zbigniew Grycan: Upały sprzyjają producentom lodów

TVN CNBC/x-news

PAP, abo

Polecane

Wróć do strony głównej