X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rusza akcja Czyste Tatry - Czyste Plaże

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2015 13:25
Ruszyła ogólnopolska akcja sprzątania plaż współorganizowana ze Stowarzyszeniem Czysta Polska. W kolejne weekendy ściągamy buty, zawijamy rękawy i na bosaka idziemy sprzątać plaże.
Audio
  • O akcji sprzątania plaż i gór w Porannych rozmaitościach radiowej Jedynki mówił Paweł Petrys ze Stowarzyszenia Czysta Polska (Dariusz Kwiatkowski, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)
Rusza akcja sprzątania plaż i gór
Rusza akcja sprzątania plaż i gór Foto: Dariusz Kwiatkowski

Akcja dotyczy nie tylko plaż, ale także gór. Już za kilka dni Stowarzyszenie organizuje, kolejne wielkie sprzątanie Tatr.

- Idea jest prosta, sprzątamy Polskę, sprzątamy Tatry, chcemy, żeby one były piękne, nie tylko dla nas, ale także dla potomnych – mówi Paweł Petrys ze Stowarzyszenia Czysta Polska.

Ekologia zagościła w naszych domach

W Polsce obowiązuje nowa ustawa o utrzymaniu porządku i czystości w gminach, zwyczajowo zwana ustawą śmieciową. Jednak niektórzy mówią, że śmieci przybywa m.in. w lasach. – Każda ustawa ma swoje plusy i minusy. Myślę, że ta ustawa ma więcej pozytywów. Najważniejsze się to, że zmieniamy mentalność wszystkich osób. Inne jest podejście do ekologii, która już nie jest oderwana od codzienności, tylko zaczyna funkcjonować w naszym domu. To jest wartość dodana tej ustawy – ocenia nowe prawo gość.

Rozmówca wypowiada się także nadwiślańskich inwestycji. Jego zdaniem prawy brzeg Wisły powinien zostać "dziki". Jednak brakuje koszy na śmiecie. Chodzi o to, żeby korzystając z plaży zostawić ją w takim samym stanie, w jakim ją zastaliśmy.

Dariusz Kwiatkowski, abo

Zobacz więcej na temat: ustawa śmieciowa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ustawa śmieciowa do kosza. Krytyczny raport NIK

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2015 20:18
Zamiast ubywać, przybywa dzikich wysypisk śmieci a ceny za wywóz odpadków poszły do góry. To tylko część wniosków płynących z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli na temat ustawy, która obowiązuje od dwóch lat. Resort ochrony środowiska zapewnia, że dokona analizy dokumentu.
rozwiń zwiń