more_horiz
Gospodarka

Rynek usług IT: Asseco może przejąć Infovide. Jest zgoda UOKiK

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2015 15:56
Asseco Poland może przejąć spółkę Infovide. Przeprowadzone przez UOKiK postępowanie wykazało, że transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji na krajowym rynku usług IT
Uczestnicy koncentracji prowadzą działalność na rynku IT
Uczestnicy koncentracji prowadzą działalność na rynku ITFoto: Pixabay.com

Planowana koncentracja dotyczy krajowego rynku usług IT. Postępowanie Urzędu wykazało, że przejęcie przez Asseco kontroli nad Infovide nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji na żadnym z rynków wspólnych (udział połączonych przedsiębiorstw nie przekroczy 20 proc.).

Uczestnicy koncentracji prowadzą działalność na rynku IT. Obaj przedsiębiorcy są spółkami publicznymi notowanymi na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie SA.

Czym zajmują się obydwie firmy?

Asseco koncentruje się na dostarczaniu kompleksowych rozwiązań informatycznych: sprzętu, oprogramowania, usług serwisowych i modernizacyjnych, prowadzeniu szkoleń. Oferta skierowana jest m.in. do sektora finansowego, bankowego, instytucji publicznych, służby zdrowia, przemysłu oraz handlu i usług.

Infovide działa na rynku usług doradczych i rozwiązań IT. Realizowane projekty obejmują wszystkie etapy, począwszy od analizy biznesowej, poprzez stworzenie rozwiązania zgodnie z potrzebami określonymi przez klienta, aż po wdrożenie i stały rozwój systemu. Infovide koncentruje swoją działalność na rozwiązaniach dla telekomunikacji, bankowości i finansów, ubezpieczeń, administracji publicznej, energetyki i przemysłu.

PAP, awi

Zobacz więcej na temat: asseco UOKiK