PWPW nagrodzona na targach BRUSSELS INNOVA 2016

PWPW S.A. zdobyła nagrodę wicepremiera, ministra rozwoju i finansów, pana Mateusza Morawieckiego.

2016-11-22, 10:20

PWPW nagrodzona na targach BRUSSELS INNOVA 2016
E-dowód będzie gwarantował najwyższy poziom bezpieczeństwa danych. Foto: Yuri Samoilov/flickr/CC

Nagrodę stanowi złoty medal z wyróżnieniem Międzynarodowych Targów Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik BRUSSELS INNOVA 2016 za technologiczne rozwiązanie zwiększające poziom bezpieczeństwa dokumentów identyfikacyjnych OVLaserImage.

Międzynarodowe Targi Wynalazczości w Brukseli to jedna z najważniejszych europejskich imprez poświęcona postępowi technicznemu. Wszystkie prezentowane na targach rozwiązania są poddawane szczegółowej ocenie ponad dziewięćdziesięciu ekspertów, którzy po dogłębnych analizach projektowych wyłaniają liderów technologicznych w poszczególnych dziedzinach.

Złoty medal z wyróżnieniem, który został przyznany Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A., stanowi wielkie osiągniecie w dziedzinie rozwoju i cyfryzacji na rynku zabezpieczeń dokumentów identyfikujących. Jest to gwarancja bezpieczeństwa dla rozwoju polskich usług cyfrowych, których najważniejsze ogniwo będzie stanowił elektroniczny dowód osobisty (e-dowód). Wprowadzenie tego rozwiązania zrewolucjonizuje polski rynek usług cyfrowych już w 2019 roku.

E-dowód ma gwarantować najwyższy poziom bezpieczeństwa danych

E-dowód będzie gwarantował najwyższy poziom bezpieczeństwa danych i będzie (w przeciwieństwie do rozwiązań mobilnych na smartfonach czy tabletach) umożliwiał wykonanie przez obywatela każdej operacji w świecie usług cyfrowych bez narażania na niepotrzebne ewentualne ryzyko.

E-dowód jest radykalną zmianą dla świata konsumentów i przyczyni się do ułatwienia i usprawnienia szybkości w komunikacji pomiędzy obywatelem a państwem i jego placówkami. Sprawi, że załatwianie każdej sprawy będzie dużo łatwiejsze, przyjemniejsze i mniej czasochłonne.

Na czym polega nagrodzone rozwiązanie?

OVLaserImage jest rozwiązaniem zwiększającym poziom bezpieczeństwa dokumentów identyfikacyjnych. Bazuje na możliwości personalizacji warstw farb optycznie zmiennych stosowanych powszechnie w produkcji dokumentów identyfikacyjnych. Dzięki zastosowaniu promieniowania laserowego o odpowiedniej charakterystyce i mocy do układu zmiennego optycznie wprowadzany jest trzeci obszar o odcieniu szaro-metalicznym, który może przybierać postać znaków alfanumerycznych, linii, kształtów geometrycznych lub obrazów w postaci bitmapy. W przypadku naniesienia oznaczeń personalizowanych, stanowiących powtórzone dane posiadacza dokumentu, można mówić o największej wartości zabezpieczenia w postaci personalizowanej warstwy zmiennej optycznie.

PAP, awi

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej