X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Dopłaty bezpośrednie dla rolników będą niższe?

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 13:51
Trwają prace nad zmianami we Wspólnej Polityce Rolnej po 2020 r. W jakim kierunku mogą pójść te zmiany, jakich zmian już możemy być pewni? 
Audio
  • O zmianach we Wspólnej Polityce Rolnej w audycji Agro-Fakty radiowej Jedynki (Elżbieta Mamos, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay.com

- Będzie większa dyscyplina finansowa ze względu na kurczące się środki wspólnotowe. Ubytek Wielkiej Brytanii oznacza mniej o 11-13 mld euro w budżecie – przypomina profesor Jerzy Wilkin z Polskiej Akademii Nauk.

Co z dopłatami bezpośrednimi?

Z punktu widzenia polskich rolników niezmierne ważną jest kwestia wysokości dopłat bezpośrednich- czy uda się je zmienić?

- Polska zabiega od pewnego czasu o wyrównanie płatności bezpośrednich w przeliczeniu na hektar. Konwergencja płatności następuje, ale wydaje mi się, że to nie jest coś co się w najbliższym czasie da osiągnąć. Gdyby się jednak udało utrzymać dotychczasowy poziom tych płatności w przeliczeniu na hektar dla Polski, to byłby sukces – podkreśla profesor.
 
KE ma nowe priorytety

A jakie są priorytety Komisji Europejskiej odnośnie WPR po 2020 r.?

- Komisja Europejska chce wzmocnić w swojej polityce rolnej naciska na produktywność, innowacyjność, konkurencyjność i stabilność – wylicza gość.

Dokładniejsze informacje dotyczące kierunków zmian w WPR mają być zaprezentowane w maju tego roku.

Elżbieta Mamos, abo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Do 2020 roku Polska ma 27,45 mld euro na dopłaty bezpośrednie dla rolników. Ale co będzie potem?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 19:49
Jednym z tematów dzisiejszych (16 maja) obrad rządu była „Wspólna polityka rolna po 2020 roku – polskie priorytety”. Nasz kraj opowiada się za utrzymaniem pierwszego i drugiego filaru unijnej Wspólnej Polityki Rolnej, czyli tych dotyczących płatności bezpośrednich oraz rozwoju obszarów wiejskich.
rozwiń zwiń