X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Z PIT-em do galerii handlowej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 11:27
W piątek i sobotę (6 i 7 kwietnia) w galeriach handlowych w całym kraju pracownicy urzędów skarbowych pomogą wypełnić PIT-a i wysłać go elektronicznie.
Z bezpłatnej pomocy urzędników podczas akcji w galeriach handlowych może skorzystać każdy podatnik.
Z bezpłatnej pomocy urzędników podczas akcji w galeriach handlowych może skorzystać każdy podatnik.Foto: PIXABAY

Akcja odbędzie się w 93 centrach w Polsce w godzinach od 12 do 20. Deklaracje PIT w formie papierowej nie będą przyjmowane.

Wyjaśnią wątpliwości

Pracownicy urzędów skarbowych będą czekać na osoby składające roczną deklarację podatkową. Wyjaśnią wątpliwości związane z wypełnieniem PIT czy korzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń, a co najważniejsze – pomogą wypełnić PIT i wysłać go elektronicznie bezpośrednio do urzędu skarbowego. Podatnicy otrzymają także urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania (UPO).

Z bezpłatnej pomocy urzędników może skorzystać każdy podatnik. Wystarczy mieć ze sobą rozliczenie PIT-11, które otrzymujemy od pracodawców lub inne dokumenty, które świadczą o uzyskanych dochodach w 2017 r.

Pamiętajmy o zeszłorocznym rozliczeniu

Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o dokumentach, które potwierdzają wydatki do odliczenia. Bardzo ważne jest też, aby mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2016 r.) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2016 r. Będzie to potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje.

PAP, ak, NRG

Zobacz więcej na temat: pit podatek dochodowy podatki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podatki w Polsce. "Chodzi o sprawiedliwość, a nie równość"

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 14:46
- Ponad 3 miliony Polaków żyje na granicy minimum socjalnego. Wprowadzenie równych podatków byłoby jawną niesprawiedliwością - mówi dr Irena Ożóg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polscy przedsiębiorcy tracą nawet 1 dzień w tygodniu na rozliczanie podatków i raportowanie

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 07:34
Blisko 6 tysięcy stron maszynopisu liczy polski system podatkowy. Rozliczający się z fiskusem podatnicy muszą wybrać jedną z 20 dostępnych stawek. I dlatego aż 38 tysięcy razy w roku muszą prosić organy skarbowe o pomoc w interpretacji przepisów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd chce uszczelnić CIT i PIT

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2017 12:32
Ministerstwo Finansów chce uszczelnienia systemu podatków dochodowych. Resort skierował do konsultacji międzyresortowych projekt nowelizacji ustawy o CIT i PIT. Nowe prawo ma wejść w życie w przyszłym roku. O zapowiadanych zmianach mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Cieśla z Krajowej Rady Doradców Podatkowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PIT 2017: w 92 centrach handlowych będzie można rozliczyć podatek

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2018 20:34
W najbliższy piątek i sobotę w 92 galeriach handlowych na terenie całego kraju, pracownicy urzędów skarbowych pomogą wypełnić PIT i wysłać go elektronicznie - poinformował we wtorek resort finansów.
rozwiń zwiń