X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ministerstwo i PARP rozpoczynają cykl spotkań z przedsiębiorcami o nowym prawie działalności

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 14:35
Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wspólnie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczęło cykl spotkań z przedsiębiorcami „Małe firmy wielkie zmiany”. To cykl konferencji regionalnych na temat zmian legislacyjnych, w tym nowych rozwiązań prawnych ułatwiających prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce w zakresie prawa przedsiębiorców, prawa podatkowego i prawa zamówień publicznych, a także o ofercie wsparcia MŚP.
Audio
  • O zatorach płatniczych mówi w radiowej jedynce Marek Niedużak, dyrektor Departamentu Oceny Ryzyka Regulacyjnego w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii w rozmowie z Marcinem Jagiełowiczem/Naczelna Redakcja Gospodarcza
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

- Z jednej strony chcemy przybliżyć przedsiębiorcom naszą pracę, a z drugiej strony chcemy wsłuchiwać się w głos przedsiębiorców i wyłapywać ich problemy i bolączki, które być może zostaną zamienione w regulacje prawne - mówi w radiowej Jedynce Marek Niedużak,  dyrektor Departamentu Oceny Ryzyka Regulacyjnego w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii w rozmowie z Marcinem Jagiełowiczem.

Zatory płatnicze

Zatory płatnicze nie od dziś są problemem obrotu gospodarczego. – Przygotowaliśmy zieloną księgę o zatorach płatniczych w Polsce. Ona jest dostępna na stronie internetowej ministerstwa - dodaje ekspert.

Podkreślił, że resortowi zależało na tym żeby nie zaczynać od projektu ustawy, który zawiera konkretne pomysły, tylko żeby była to odpowiedzieć na zapotrzebowanie przedsiębiorców.

A na co przedsiębiorcy skarżą się najczęściej?

- Na przymusowy kredyt kupiecki, czyli że strona silniejsza zmusza tę słabszą, żeby kredytowała jej działalność - mówi Marek Niedużak. 

Pierwsza z cyklu 60 konferencja odbyła się 21 maja br. w Koszalinie (Politechnika Koszalińska Aula 102B). 

Wszelkie informacje na temat cyklu dostępne są na stronie internetowej: 

http://prawodoprzedsiebiorczosci.parp.gov.pl

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Marcin Jagiełowicz, kw 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konstytucja Biznesu: trwają prace w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 15:40
Posłowie pracują nad tak zwaną Konstytucją Biznesu. To zbiór przepisów, który ma ułatwić prowadzenie firm. Komisja gospodarki i rozwoju ma zaopiniować przepisy, którymi następnie zajmie się komisja do spraw deregulacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konstytucja Biznesu: w Sejmie poprawki do rządowych propozycji

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 07:49
Posłowie zajmą się tak zwaną Konstytucją Biznesu. To zbiór przepisów, który ma ułatwić prowadzenie firm. Parlamentarzyści mają zgłosić poprawki do rządowych propozycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PAPR rozpoczyna cykl spotkań informacyjnych: wszystko co trzeba wiedzieć o zmianach w prawie dla biznesu

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 16:15
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wraz z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii rozpoczyna cykl 60 konferencji informacyjnych, które odbędą się wiosną: pod koniec maja i w czerwcu oraz na jesieni: we wrześniu i październiku w miastach wojewódzkich i powiatowych.
rozwiń zwiń