X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

MRiRW: Polski drób można już eksportować do RPA

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 19:58
Służby weterynaryjne Republiki Południowej Afryki poinformowały o ponownym otwarciu tego rynku dla drobiu, mięsa drobiowego i produktów drobiowych z Polski. Wwóz drobiu został wstrzymany z powodu wystąpienia ptasiej grypy.
Polski drób można już eksportować do RPA
Polski drób można już eksportować do RPAFoto: shutterstock

To efekt pozytywnych wyników audytu przeprowadzonego w dniach 21-26 lutego 2018 r.

Czasowy zakaz importu tych towarów został nałożony 6 grudnia 2016 r. na skutek wykrycia w Polsce ognisk grypy ptaków. RPA otworzyła swój rynek dla polskiego drobiu w czerwcu 2016 r.

Do eksportu dopuszczone są zatwierdzone zakłady, zgodnie z listą zamieszczoną na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii (GIW). Obecnie pozwolenie na wwóz mięsa i produktów drobiowych do RPA ma 13 polskich zakładów.

Także na stronach GIW znajduje się wzór świadectwa, który należy stosować przy wywozie mięsa drobiowego. Służby weterynaryjne RPA będą akceptowały wyłącznie mięso drobiowe i produkty drobiowe wyprodukowane od 6 sierpnia br.

Republika Południowej Afryki jest największym partnerem handlowym Polski ze wszystkich krajów Afryki, został on uznany za rynek perspektywiczny dla eksportu drobiu. W ocenie specjalistów, biorąc pod uwagę wysoką konkurencyjność cenową polskiego mięsa kurcząt na rynku unijnym, jest duża szansa na zdobycie rynku RPA.

Kraj ten jest dużym importerem kurczaków, mięso kupowane jest głównie w Ameryce Południowej (Brazylia, Argentyna) i w Unii Europejskiej. Dla Unii RPA jest największym rynkiem zbytu drobiu. 

 PAP, NRG, kw 

Zobacz więcej na temat: rolnictwo eksport RPA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Odzyskać chiński rynek wyzwaniem dla naszych producentów mięsa

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 12:57
Wartość polskiego eksportu żywności w ubiegłym roku wyniosła ponad 27 mld euro. A jednak naszym producentom i eksporterom towarzyszy duży niedosyt, bo gdyby nie blokada niektórych rynków, wynik mógłby być jeszcze lepszy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polscy drobiarze zależni od eksportu. Bez nowych rynków sobie nie poradzą

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 17:27
Polscy drobiarze poszukują nowych rynków zbytu. Po podpisania umowy międzyrządowej, polskie firmy będą mogły znowu eksportować drób do Chin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wywłaszczenie białych farmerów w RPA. Czy nowe przepisy zaszkodzą Polakom?

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 15:41
W Republice Południowej Afryki trwa dyskusja nad zmianą konstytucji. Chodzi o usunięcie zapisu, który do tej pory zabraniał wywłaszczenia farmerów bez wypłaty odszkodowań. Nowe przepisy mogą dotknąć również Polaków mieszkających na tych terenach. - Skargi na razie nie wpływają - twierdzi w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl Monika Trojan-Otwinowska z polskiej ambasady w RPA.
rozwiń zwiń