X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Tadeusz Cymański: prezydencki projekt pomocy frankowiczom wejdzie w życie za 2-3 miesiące

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 17:01
Prezydencki projekt dotyczący pomocy frankowiczom może wejść w życie w ciągu dwóch, trzech miesięcy. Powiedział o tym Informacyjnej Agencji Radiowej poseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański. 
Audio
  • Rząd pozytywnie zaopiniował projekt prezydencki - powiedział Tadeusz Cymański po spotkaniu w Kancelarii Prezydenta PR/ Informacyjna Agencja Radiowa
  • Myślę że projekt spotka się z uznaniem a procedowanie rozpocznie się w tym miesiącu - powiedział Tadeusz Cymański po spotkaniu w Kancelarii Prezydenta PR/ Informacyjna Agencja Radiowa
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Szef sejmowej podkomisji zajmującej się projektami pomocy kredytobiorcom spotkał się w tej sprawie z ministrami Pawłem Muchą z Kancelarii Prezydenta i szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów Jackiem Sasinem.

Jego zdaniem, czas pracy nad projektami się wydłużył, ale nie był dla samych frankowiczów stracony.

Zdaniem Tadeusza Cymańskiego, czwarty wniesiony do Sejmu projekt jest nie tylko korzystny dla osób poszkodowanych przez kredyty walutowe, lecz także jest oparty na realistycznych założeniach.

Prezydencki projekt zakłada między innymi, że w sytuacji, gdy koszty kredytu przekraczają 50 procent dochodów, dwukrotnie zwiększone zostanie minimum dochodów umożliwiające wnioskowanie o wsparcie. Przewiduje również zwiększenie wysokości comiesięcznego wsparcia, wydłużenie okresu wsparcia do 36 miesięcy oraz wydłużenie okresu spłaty otrzymanego z Funduszu wsparcia do 12 lat.

IAR, NRG, kw 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Frankowicze" mogą szukać pomocy u Rzecznika Finansowego

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2018 16:15
Jak Rzecznik Finansowy, który w raporcie NIK został oceniony najlepiej ze wszystkich instytucji publicznych, angażujących się w rozwiązanie problemu kredytów frankowych? Odpowiedzi na to pytanie w audycji "Rzeczowo z Rzecznikiem" w Polskim Radiu 24 szukał Błażej Prośniewski z Naczelnej Redakcji Gospodarczej w rozmowie z Marcinem Jaworskim z biura Rzecznika Finansowego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kredyty frankowe: w Sejmie są cztery projekty, kredytobiorcy czekają na ustawę

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 15:38
To była historyczna data dla osób posiadających kredyty hipoteczne we franku szwajcarskim. Cztery lata temu - 15 stycznia 2015 roku - przeżyli szok. Batalia frankowiczów trwa zatem od 4 lat. A w Sejmie są 4 projekty ustaw, które mają rozwiązać ich problemy, w tym 3 prezydenckie.  
rozwiń zwiń