X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Zaczyna się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Ekspertka: zmian stóp nie będzie

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 09:54
Po raz pierwszym w nowym roku zbiera się Rada Polityki Pieniężnej, by zdecydować o wysokości stóp procentowych. Jest jednak mało prawdopodobne, by coś się zmieniło w tej kwestii, bo RPP od dłuższego czasu zachowuje "gołębią" retorykę.
Audio
  • Monika Kurtek: Rada nie zmieni wysokości stóp (IAR)
  • Monika Kurtek: z dużym prawdopodobieństwem poziom stóp procentowych w tym roku nie zostanie zmieniony (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/im_coco

Główna ekonomistka Banku Pocztowego Monika Kurtek uważa, że na pierwszym w tym roku posiedzeniu Rada nie zmieni wysokości stóp. Wyjaśnia, że widoczne są sygnały spowalniania dynamiki wzrostu gospodarczego, a towarzyszy temu niska inflacja. Monika Kurtek podkreśla, że te dwa czynniki zapewne utwierdzają członków Rady Polityki Pieniężnej w przekonaniu, że wysokości stóp nie należy zmieniać. Ekonomistka dodaje, że z dużym prawdopodobieństwem obecny poziom stóp procentowych zostanie utrzymany do końca tego roku.

Stopy procentowe niezmienione od lat

Decyzję o wysokości stóp Rada podejmie jutro. Obecnie podstawowa stopa procentowa Narodowego Banku Polskiego wynosi 1,5 procent.

Ostatni raz stopy procentowe zmieniły się w marcu 2015 roku. Nasz kraj jest jednym z rekordzistów pod względem długości utrzymywania tej samej "ceny pieniądza".

Naczelna Redakcja Gospodarcza, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

RPP pozostawiła stopy procentowe bez zmian

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 13:55
Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe bez zmian - poinformował Narodowy Bank Polski po zakończonym w środę dwudniowym posiedzeniu RPP.
rozwiń zwiń