X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Początek posiedzenia RPP. Zmiany stóp raczej nie będzie

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 08:58
Dziś początek dwudniowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Stopy procentowe w Polsce nie były zmieniane od ponad czterech lat.Co miesiąc rada podtrzymuje  stanowisko, że podwyżki stóp w najbliższym czasie nie będzie, m.in. ze względu na niską inflację.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Co prawda wzrost cen w marcu i kwietniu wyraźnie przyspieszył, jednak - zdaniem Przemysława Kwietnia, głównego ekonomisty XTB, nie skłoni to Rady do podwyżki stóp. Ekspert mówi, że w styczniu mieliśmy wyjątkowo niską inflację, która potem bardzo szybko przyspieszyła. Według rozmówcy NRG ten wzrost na raize jednak nie jest przesłanką do podwyżki stóp - ocenia.

Niskim stopom procentowym w ostatnich latach towarzyszy silny wzrost cen mieszkań. To efekt uboczny taniego pieniądza - mówi Przemysław Kwiecień i dodaje, że nie jest to nic nadzwyczajnego, a zjawisko występuje też w innych krajach.

- Sytuacja na rynku mieszkaniowym jest monitorowana przez bank centralny, ale nie sądzę, by była ona kluczowa przy podejmowaniu decyzji na temat stóp procentowych - podkreśla ekspert XTB.

Decyzję rady poznamy jutro.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Polskie Radio 24, Karolina Mózgowiec, md

Zobacz więcej na temat: Rada Polityki Pieniężnej
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

RPP. Jutro decyzja w sprawie stóp procentowych

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 17:02
Dziś rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Członkowie RPP zdecydują o wysokości stóp procentowych w Polsce. Od poziomu stóp zależy oprocentowanie kredytów i lokat w złotych.
rozwiń zwiń