X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Minister infrastruktury zapowiada: elektryczne hulajnogi będą traktowane jak pojazdy

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 14:02
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk poinformował, że w planach jest wprowadzenie przepisów, które pozwolą traktować elektryczne hulajnogi na równi z pojazdami. Minister dodał, że projekt w tej sprawie jest już niemal gotowy.
Elektryczne hulajnogi w Warszawie
Elektryczne hulajnogi w WarszawieFoto: Shutterstock.com/Sergio Delle Vedove

Minister powiedział, że w przyszłym tygodniu projekt ustawy o hulajnogach może zostać wpisany do prac rządu.

- Mam nadzieję procedować ten projekt zgodnie z procedurą legislacyjną. Projekt jest praktycznie gotowy - dodał.

- Mówimy o urządzeniach transportu, napędzanych energią elektryczną. To jest pojazd - powiedział minister pytany, jak należałoby traktować elektryczną hulajnogę.

Kłopotliwe hulajnogi na prąd

Obecnie w polskim prawie nie ma regulacji, które dotyczą hulajnóg elektrycznych, dlatego ich użytkownicy są traktowani jako piesi, którzy powinni korzystać z chodników.

Niedawno rzecznik resortu infrastruktury Szymon Huptyś mówił, że ministerstwo chce uregulować zasady korzystania z dróg publicznych przez osoby poruszające się elektrycznymi hulajnogami. Zapowiadał wówczas, że gotowy projekt nowelizacji ma pojawić się w II kwartale br.

Hulajnogi na ścieżki rowerowe?

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz sugerowała niedawno w mediach przeniesienie hulajnóg z chodników na ścieżki rowerowe, a także obowiązek jazdy w kasku i określenie minimalnego wieku użytkownika.

- Co do hulajnóg, to już kilka miesięcy temu odbyliśmy rozmowę z ministrem Adamczykiem, by jeszcze przed sezonem wiosennym spróbować zająć się tym problemem - mówiła.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Hulajnogi z chodników zjadą na ścieżki rowerowe?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 09:26
Sugerowałabym przeniesienie hulajnóg z chodników wyłącznie na ścieżki rowerowe; do tego obowiązek jazdy w kasku i określenie minimalnego wieku użytkownika - mówi w opublikowanej w czwartek rozmowie z "Dziennikiem Gazeta Prawna" minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MPiT: dementi w sprawie hulajnóg. Nie prowadzimy żadnych prac w tym kierunku

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 14:01
Resort przedsiębiorczosci i technologii informuje, w związku z licznymi publikacjami dotyczącymi tytułu wywiadu z minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigą Emilewcz w DGP z 16 maja 2019 r. - "Hulajnogi z chodników zjadą na ścieżki rowerowe", że tytuł rozmowy wprowadza w błąd i nie jest zgodny z zawartymi w treści wywiadu wypowiedziami minister.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pieniądz nie śpi" Czym jest ekonomia współdzielenia?

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 07:59
Elektryczne hulajnogi do wypożyczenia, auta "na minuty" - to tylko niektóre przykłady zjawiska, nazywanego "ekonomią współdzielenia". Wynika to z tego, że w dzisiejszych czasach ludziom bardziej zależy by z czegoś korzystać, a niekoniecznie tę rzecz posiadać.
rozwiń zwiń