X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Wzrost polskiego PKB w europejskiej czołówce. Przed nami tylko Węgry i Rumunia

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 20:20
Polska kolejny kwartał plasuje się w czołówce krajów z najwyższym wzrostem gospodarczym - wskazało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii w komentarzu do danych Eurostatu. W I kw. tego roku ustąpiliśmy miejsca jedynie Węgrom i Rumunii.
Wzrost PKB Polski rok do roku wyniósł 4,7 proc.
Wzrost PKB Polski rok do roku wyniósł 4,7 proc.Foto: Pixabay.com

Jak podał w czwartek unijny urząd statystyczny Unii Europejskiej, gospodarka strefy euro w I kwartale br. wzrosła o 0,4 proc. w ujęciu kwartalnym, a rok do roku o 1,2 proc. Natomiast w całej UE wzrost gospodarczy w I kwartale wyniósł 0,5 proc. kdk, a rdr o 1,5 proc. 

MPiT podkreślił, że Polska z wynikiem 4,7 proc. wzrostu PKB rok do roku, już kolejny kwartał plasuje się w czołówce krajów z najwyższym wzrostem gospodarczym. W I kwartale miejsca ustąpiliśmy jedynie Węgrom (5,2 proc.) i Rumunii (5,1 proc.).

- Wynik Polski zdecydowanie góruje nad średnią dla UE, która zanotowała wzrost jedynie o 1,5 proc. w ujęciu rocznym - podkreśliło MPiT. 

Jak zaznaczyli eksperci resortu, nasz kraj odznacza się na mapie Europy stabilnym wzrostem gospodarczym i "odpornością na zawirowania na arenie światowej".

PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

KE podnosi prognozy wzrostu gospodarczego dla Polski. "Laurka w dniu Święta Konstytucji 3 Maja

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2018 22:21
Komisja Europejska szacuje, że w 2018 roku wzrost gospodarczy Polski w 2018 r. wyniesie 4,3 proc. To o jedną dziesiątą punktu procentowego więcej, niż przewidywano w lutym - wynika z opublikowanego w czwartek raportu KE. O prognozach KE ws. wzrostu gospodarczego w Polsce mówił w audycji Północ-Południe ekspert ds. ekonomicznych Jerzy Bielewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wzrost PKB Polski w unijnej czołówce

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 15:45
4,6 proc. wzrostu PKB w IV kwartale 2018 r. to wynik, który plasuje Polskę w czołówce krajów UE pod względem wzrostu gospodarczego - wskazuje ministerstwo przedsiębiorczości i technologii w komentarzu do danych Eurostatu.
rozwiń zwiń