X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Unijne testy potwierdziły podwójną jakość produktów w Unii Europejskiej. Tyle, że trafiają też do krajów Europy Zachodniej

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2019 14:06
Jedna trzecia zbadanych produktów żywnościowych w unijnych krajach różniła się składem, choć była sprzedawana pod tą samą marką, w identycznie, lub podobnie wyglądających opakowaniach – potwierdzają badania instytutu działającego przy Komisji Europejskiej.
Audio
  • Jedna trzecia zbadanych produktów żywnościowych w unijnych krajach różniła się składem, choć była sprzedawana pod tą samą marką, w identycznie, lub podobnie wyglądających opakowaniach. Takie są wyniki badań instytutu działającego przy Komisji Europejskiej. Testy przeprowadzone przez Wspólne Centrum Badawcze nie wykazały natomiast spójnego schematu
Przeprowadzone testy w unijnych krajach, których wyniki dziś opublikowano, to odpowiedź na zastrzeżenia krajów Europy Środkowo-Wschodniej, także Polski, że produkty spożywcze na ich terenie są gorszej jakości w porównaniu z tym, które są sprzedawane w Europie Zachodniej.
Przeprowadzone testy w unijnych krajach, których wyniki dziś opublikowano, to odpowiedź na zastrzeżenia krajów Europy Środkowo-Wschodniej, także Polski, że produkty spożywcze na ich terenie są gorszej jakości w porównaniu z tym, które są sprzedawane w Europie Zachodniej. Foto: pixabay

Testy przeprowadzone przez Wspólne Centrum Badawcze nie wykazały natomiast spójnego schematu geograficznego, czyli wyraźnej dyskryminacji i podziału na Wschód i Zachód.

9 proc. produktów różniących się składem, mimo identycznych opakowań

Przeanalizowanych zostało prawie 1400 produktów spożywczych w 19 unijnych krajach, w tym w Polsce. 9 procent porównywanych produktów różniło się pod względem składu, chociaż opakowania z przodu były identyczne.

Kolejne 22 procent towarów o różnym składzie miało bardzo podobną przednią część opakowania

Badania nie potwierdziły różnić pod kątem geograficznym – różne składy również w krajach Europy zachodniej

 Każdy produkt został sprawdzony pod kątem dyskryminacji geograficznej i w żadnym nie stwierdzono wyraźnej dyskryminacji Europy Środkowo-Wschodniej.

Czasami produkty o podwójnej jakości i identycznych opakowaniach były sprzedawane w naszej części regionu a także na przykład we Włoszech, Portugalii, Hiszpanii, czy Danii.

Komisja Europejska przeciwna podwójnym standardom

Komentując te dane unijna komisarz do spraw konsumentów napisała, że nawet jeśli nie ma wyraźnej dyskryminacji i podziału na regiony, na europejskim rynku nie ma miejsca na produkty spożywcze różnej jakości, ale identycznie, lub bardzo podobnie opakowane.

Przypomniała przyjęte niedawno przepisy wprowadzające kary za podwójną jakość.

Przeprowadzone testy w unijnych krajach, których wyniki dziś opublikowano, to odpowiedź na zastrzeżenia krajów Europy Środkowo-Wschodniej, także Polski, że produkty spożywcze na ich terenie są gorszej jakości w porównaniu z tym, które są sprzedawane w Europie Zachodniej.

IAR, PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kraje Europy Wschodniej wygrywają z Unią dwóch jakości: będzie zakaz sprzedaży w krajach UE towarów pod tą samą marką, ale o różnym składzie

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 15:20
Będzie zakaz sprzedaży produktów podwójnej jakości sprzedawanych towarów w Unii Europejskiej. Europosłowie zatwierdzili przepisy, zgodnie z którymi towary sprzedawane pod tą samą marką i w takim samym opakowaniu, powinny mieć jednakowy skład.
rozwiń zwiń