X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Kaskadowy pomiar prędkości w całej Polsce. Na drogach 5 tys. funkcjonariuszy

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 10:50
Na drogach w całej Polsce rozpoczął się kaskadowy pomiar prędkości. Pomiary będą się odbywały w terenie zabudowanym i poza nim. Akcja potrwa do 22.00.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com
  • Kaskadowy pomiar będzie prowadzony w całej Polsce
  • Akcja potrwa do 22.00
  • Na drogi wyjedzie ponad 5 tysięcy policjantów

Kaskadowy pomiar prędkości oznacza, że kontrola odbywa się w tym samym czasie na kilku odcinkach drogi. Mogą w niej brać udział dwie, trzy lub więcej załóg policji. Często takie kontrole odbywają się na krótkim odcinku drogi. Jak informowała policja, celem akcji jest egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo na drodze.

Mobilizacja drogówki

Dziś na drogi w całej Polsce wyjedzie ponad 5 tys. policjantów, którzy będą kontrolowali prędkość pojazdów w terenie zabudowanym i poza nim. Kontroli najczęściej można się spodziewać w miejscach, gdzie dochodzi do wypadków drogowych i tam, gdzie kierowcy stale przekraczają prędkość.


Więcej ofiar na drogach

Podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji zaznaczył, że kaskadowy pomiar prędkości odbywa się w okresie, gdy wzrosła liczba wypadków ze skutkiem śmiertelnym przy jednoczesnym spadku liczby wypadków w ogóle i spadku liczby osób rannych.

- Niestety obserwujemy więcej ofiar śmiertelnych i wynika to przede wszystkim z nadmiernej prędkości. To prędkość generuje większy tragizm zdarzeń drogowych. Finały tych zdarzeń są częściej, niż to bywało w poprzednich latach, śmiertelne" - powiedział Kobryś.
Dodał, że od początku roku utrzymuje się "ogromny wzrost ujawnianej liczby przekroczeń prędkości w obszarze zabudowanym i to tych przekroczeń powyżej 50 km/h, które skutkują zatrzymaniem praw jazdy".
Jak powiedział, policji nie chodzi o nabijanie statystyk i wystawienie jak największej liczby mandatów, lecz o bezpieczeństwo.

- Jedźcie wolniej, a my bardzo chętnie wrócimy z pustymi bloczkami mandatowymi - zapewnił.

Policjant podkreślił, że kontroli można się spodziewać zarówno w terenie zabudowanym jak i poza nim.

- Oczywiście - jak to przy okazji kaskadowego pomiaru prędkości - to, że w jednym miejscu miniemy patrol nie znaczy, że za pół kilometra czy za kilometr nie spotkamy kolejnego. Dodatkowo nie wiemy, czy nie jedzie za nami samochód z wideorejestratorem - zaznaczył Kobryś.

PolskieRadio24.pl, md

Zobacz więcej na temat: drogi bezpieczeństwo policja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trwają wakacje. Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa na drodze

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2017 16:45
Tylko w trzech pierwszych dniach sierpnia w 272 wypadkach drogowych zginęło 21 osób, a rannych zostało 307. Tak wynika z policyjnych statystyk. W Polskim Radiu 24 o tym, jak bezpiecznie dojechać i wrócić z wakacji mówił kom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji.
rozwiń zwiń