X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Bezrobocie nadal spada – wyniosło w czerwcu 5,3 proc. Zmniejsza się liczba osób bez pracy

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 12:23
Polski rynek pracy przeżywa najlepszy okres od czasów transformacji – GUS poinformował, że w czerwcu stopa bezrobocia wyniosła 5,3 procent - najmniej od 1990 r. Maleje też liczba osób bez pracy - spadła poniżej 900 tys. osób.
Audio
  • Bezrobocie w czerwcu wyniosło 5,3 procent wobec 5,4 procent w maju. Taką informację podał Główny Urząd Statystyczny./IAR/.
Pracownicy mają powody do zadowolenia - bezrobocie wciąż maleje, zmniejsza się liczba osób bez pracy.
Pracownicy mają powody do zadowolenia - bezrobocie wciąż maleje, zmniejsza się liczba osób bez pracy.Foto: shutterstock, SmartPhotoLab

To odczyt zgodny z szacunkami Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej przewidującego, że stopa bezrobocia w czerwcu wyniesie 5,3 proc.

Bezrobocie  w Polsce najniższe od 1990 r.

Główna ekonomistka Banku Pocztowego Monika Kurtek podkreśla, że informacje o poziomie bezrobocia są zgodne z szacunkami Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i podkreśla, że jest to najniższy poziom bezrobocia w okresie transformacji w Polsce.

− Jednocześnie, po raz pierwszy liczba bezrobotnych spadła poniżej 900 tysięcy – dodaje ekonomistka.

Jak jednocześnie dodaje, potencjał do dalszych spadków jest już bardzo ograniczony.

Analitycy ankietowani przez PAP Biznes pod koniec czerwca szacowali, że stopa bezrobocia w ubiegłym miesiącu wyniosła 5,2 proc.

Ponadto, jak podał GUS, liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła w czerwcu 877,1 tys. wobec 906,0 tys. osób w maju 2019 roku.

IAR, PAP, jk

Zobacz więcej na temat: praca bezrobocie rynek pracy
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak