X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Wraca sprawa trzynastej emerytury. Stanisław Karczewski: wprowadzimy ją na stałe

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2019 13:05
Przewidujemy wprowadzenie trzynastej emerytury na stałe - powiedział w piątek marszałek Senatu Stanisław Karczewski pytany, dlaczego nie przewidziano na nią wydatków w budżecie na 2020 r. O tym, że w projekcie budżetu brakuje środków na ten cel, napisał "Dziennik Gazeta Prawna" zastrzegając jednak, że PiS planuje wprowadzenie "trzynastek", jeśli wygra wybory.
Stanisław Karczewski
Stanisław KarczewskiFoto: PAP/Rafał Guz

O tę kwestię był pytany marszałek Stanisław Karczewski w czasie konferencji prasowej.

- Przewidujemy wprowadzenie tego rozwiązania na stałe - zapewnił marszałek Senatu.

Dopytywany, dlaczego w takim razie nie ma tego uwzględnionego w budżecie Karczewski powiedział, że nie zna projektu budżetu w szczegółach. - I nie będę się odnosił do szczegółów, których nie znam - stwierdził.

- Jest to wielkim sukcesem PiS. I jak wygramy wybory - a mam przekonanie, że wygramy, chcę bardzo, żebyśmy wygrali wybory - będziemy realizowali budżet i zrealizujemy ten budżet. Budżet zerowy, czyli budżet zrównoważony. Pierwszy od 30 lat budżet zrównoważony bez długu, bez zadłużenia naszych dzieci i naszych wnuków - podkreślił Stanisław Karczewski.

Trzynasta emerytura

Jednorazowe, dodatkowe świadczenie pieniężne trafiło w tym roku do ponad 9,8 mln osób, w tym ok. 6,96 mln emerytów i 2,62 mln rencistów. Zgodnie z uchwaloną na początku kwietnia ustawą trzynasta emerytura była wypłacona osobom pobierającym: emerytury i renty w systemie powszechnym, emerytury i renty rolników, służb mundurowych, emerytury pomostowe, świadczenia i zasiłki przedemerytalne, renty socjalne, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne oraz renty inwalidów wojennych i wojskowych.
Trzynastą emeryturę otrzymały także osoby pobierające rodzicielskie świadczenie uzupełniające, czyli tzw. matczyną emeryturę.

Świadczenie przysługiwało ponad 9,8 mln osób. Koszt wypłaty jednorazowych świadczeń to 10,8 mld zł.

PolskieRadio24.pl, PAP, mdPolskieRadio24.pl, PAP, md

Zobacz więcej na temat: emerytura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Rządy Pieniądza" Eksperci o "trzynastkach" i ustawowym uregulowaniu Emerytury Plus

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 12:07
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w wywiadzie dla "Super Expressu", że rząd będzie chciał uregulować ustawowo kwestię Emerytury Plus, tak by seniorzy otrzymywali "trzynastkę" co roku. Jak dodał, w zależności od sytuacji budżetowej, będą zwiększane środki albo na Emeryturę Plus albo na waloryzację świadczeń. O tych słowach i o całym programie wypłaty "trzynastek" dyskutowali goście "Rządów Pieniądza" w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Szwed: polityka senioralna państwa jest bardzo ważna dla PiS

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 17:29
- Oczekiwaliśmy na taką deklarację o "trzynastce". To bardzo dobra wiadomość dla emerytów i to dobre rozwiązanie, które wspomoże naszych emerytów - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.
rozwiń zwiń