X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Ministerstwo Rolnictwa będzie promować polską żywność. "Nasze produkty to najlepszy wybór"

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 12:11
Minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zainaugurował kampanię "Produkt Polski". Ma ona zachęcać Polaków do kupowania polskich produktów. Nasza żywność to najlepszy wybór, jaki może trafić się konsumentom - podkreślił.
Audio
  • Jan Krzysztof Ardanowski: znakiem "Produkt Polski" będą oznaczane produkty wpływające na rozwój polskiej gospodarki (IAR)
  • Ministerstwo Rolnictwa chce zwiększać świadomość na temat polskiej żywności - relacja Agnieszki Jasik (IAR)
Minister Jan Krzysztof Ardanowski
Minister Jan Krzysztof ArdanowskiFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik
  • Minister rolnictwa zainaugurował kampanię promującą polską żywność
  • Znaczkiem "Produkt Polski" będą oznaczane produkty przynajmniej w 75% pochodzące z polskich surowców
  • Ambasadorem akcji jest PKN Orlen

Minister rolnictwa powiedział na konferencji prasowej, że znakiem "Produkt Polski" będą oznaczane produkty wpływające na rozwój polskiej gospodarki.

truskawki 1200.jpg
„Czas na polskie superowoce!”

- Ten znak gwarantuje, że co najmniej 75 procent surowca użytego w tym produkcie, pochodzi z Polski, ze zwierząt które tu się urodziły, z roślin które tu urosły- podkreślił szef resortu rolnictwa.

Jan Krzysztof Ardanowski dodał, że liczy na to, iż Polacy zrozumieją, jakie dobrodziejstwa daje polska żywność.

- To ważne, by Polacy dokonując przy kasie decyzji zakupowych, starali się wybierać polską żywność, bo to jest dobry wybór, to jest najlepszy wybór, jaki może się trafić polskim konsumentom. Gwarantuje on nie tylko wysoką jakość po rozsądnych cenach, ale jest również tym najlepiej rozumianym elementem patriotyzmu gospodarczego, patriotyzmu konsumenckiego - mówił szef resortu rolnictwa.

Podkreślał, że rolnictwo jest częścią gospodarki, napędza jej rozwój i tworzy miejsca pracy przy produkcji rolnej i przetwórstwie.

Kampanię wspiera Orlen

Jednym z ambasadorów kampanii będzie największy polski koncern paliwowy PKN Orlen. Prezes spółki Daniel Obajtek podkreślił, że już teraz zdecydowana większość produktów, sprzedawanych na stacjach benzynowych Orlenu, pochodzi z naszego kraju. Dodał, że kampania "Produkt Polski" to przejaw "nowoczesnego patriotyzmu gospodarczego".

Prezes, tłumacząc zaangażowanie spółki w akcję, wskazywał jej cel, czyli zwiększenie świadomości.

- Przez to, że inwestujemy w te kampanie, przez to, że inwestujemy w produkt polski, rozwijamy się, budujemy wzrost gospodarczy - przekonywał.

W planach m.in. szkolenia

Elementem kampanii będzie między innymi cykl szkoleń dla regionalnych producentów żywności i rolników. Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Grzegorz Pięta powiedział, że spotkania odbędą się we wszystkich województwach. Zaprosił do udziału w akcji i szkoleniach organizacje rolnicze producentów. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.polskasmakuje.pl w zakładce "Produkt polski". Biało-czerwony znak "Produkt polski" umieszczony na produkcie gwarantuje, że co najmniej 75 procent surowca pochodzi z Polski.

W ramach kampanii przygotowano między innymi spoty dla konsumentów, które będą emitowane w ogólnopolskich mediach.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister rolnictwa: polska żywność jest bezpieczna. Zarzuty o złej jakości to "insynuacje"

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 19:40
Polska żywność jest bezpieczna i wysokiej jakości - zapewnił podczas konferencji prasowej minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski odnosząc się do zarzutów wskazujących na złą jakość sprzedawanych w naszym kraju produktów spożywczych
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rolnictwa ręczy za jakość i bezpieczeństwo polskiej żywności

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 15:10
Podczas konferencji prasowej w resorcie rolnictwa mówiono o polskiej żywności. Minister Jan Krzysztof Ardanowski skomentował zarzuty mówiące o złej jakości niektórych sprzedawanych w Polsce produktów spożywczych i zapewniał, że nasza żywność jest najwyższej jakości.
rozwiń zwiń