X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Miliardy złotych na drogi samorządowe. Ruszają kolejne inwestycje

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 11:43
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wręczył małopolskim samorządowcom symboliczne czeki z dofinansowaniem w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Przypomniał, że na Fundusz przeznaczono 36 miliardów złotych w okresie dziesięciu lat. W tym roku będzie to sześć miliardów.
Audio
  • Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wręczył małopolskim samorządowcom symboliczne czeki z dofinansowaniem w ramach Funduszu Dróg Samorządowych./IAR/.
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk (6P) i wojewoda małopolski Piotr Ćwik (5L) pozują do wspólnego zdjęcia, 16 bm. przy wiadukcie w Batowicach, wraz samorządowcami, którym wręczyli symboliczne czeki z dofinansowaniem w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk (6P) i wojewoda małopolski Piotr Ćwik (5L) pozują do wspólnego zdjęcia, 16 bm. przy wiadukcie w Batowicach, wraz samorządowcami, którym wręczyli symboliczne czeki z dofinansowaniem w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Foto: PAP/Łukasz Gągulski

Andrzej Adamczyk podkreślił, że środki te pozwolą na przebudowę dróg samorządowych. Muszą być one przede wszystkim bezpieczne i, jak powiedział minister, nie mogą zagrażać najmniej chronionym uczestnikom ruchu - pieszym i rowerzystom.

 Te drogi muszą stwarzać najwyższe gwarancje bezpieczeństwa - powiedział Andrzej Adamczyk.

Kolejne 215 mln zł na inwestycje drogowe w ośmiu województwach

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk zatwierdził dzisiaj do realizacji kolejne 10 programów i 3 aneksy do programów inwestycji dla zadań drogowych w 8 województwach; łączny koszt wynosi ponad 215 mln zł - poinformował resort infrastruktury.

"Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk zatwierdził do realizacji kolejnych 10 programów inwestycji i 3 aneksy do programów inwestycji dla zadań drogowych, których łączny koszt wynosi ponad 215 mln zł. Są to zadania związane z rozbudową odcinków dróg i wzmocnieniem ich nawierzchni do przenoszenia obciążeń o nacisku 11,5 t/oś." – napisano.

"Nastąpi poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego przez przebudowę skrzyżowań, budowę chodników, ciągów pieszo-rowerowych, sygnalizacji świetlnej, zatok autobusowych, a także budowę przepustów i mostów na drogach krajowych" - czytamy.

Inwestycje w 8 województwach – od dróg rowerowych, sygnalizacji świetlnych, mostów i przepustów

Zadania te będą realizowane w województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim. Dla części z nich rozpoczęły się już roboty budowlane.

Zgodnie z informacją, w ramach programu zadania "Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w woj. kujawsko-pomorskim na DK 62 na odcinku Kruszwica - Grodztwo ramach Programu Budowy Dróg Krajowych – Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych (aneks)", zostanie wybudowany ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż drogi krajowej nr 62 na odcinku o długości 2,861 km. Prace mają zostać zrealizowane w 2019 r.

W województwie lubuskim rozbudowana ma zostać DK 22 na odcinku Gorzów Wielkopolski – Strzelce Krajeńskie. Celem inwestycji, jak tłumaczy MI, jest przywrócenie odcinka drogi krajowej nr 22 o długości ponad 18 km do standardu drogi klasy GP, przez dostosowanie nośności nawierzchni do ruchu o obciążeniu osi 115 kN.

"Zadanie obejmuje poszerzenie jezdni poza terenem zabudowy, przebudowę skrzyżowań, budowę mostu przez kanał Santoczna w miejscowości Zdroisko, budowę chodników i dróg rowerowych oraz przebudowę zatok autobusowych. Okres realizacji: 2019-2023 proces przygotowawczy; 2024-2026 roboty budowlane" - napisano.

Program "Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie łódzkim na DK 42 na odcinku Kolonia Lisowice – Draby w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych – Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych (aneks)" obejmuje przebudowę chodnika o długości 775 m oraz zatoki autobusowej wraz z dojściem do niej. Ponadto m.in. zostaną odtworzone istniejące zjazdy oraz zainstalowane oświetlenie na przejściu dla pieszych. Okres realizacji robót: 2020 r.

W województwie małopolskim zaplanowano budowę mostu na potoku w miejscowości Biertowice w ciągu DK 52. "W ramach zadania zostanie rozebrany stary i wybudowany nowy most na drodze krajowej nr 52 wraz z przebudową sieci uzbrojenia terenu. Okres realizacji robót: 2020 - 2022" - wyjaśniono.

Poza tym realizowana będzie budowa przepustu w ciągu DK 52 w miejscowości Inwałd. "Zadanie obejmuje rozebranie starego i wybudowanie nowego przepustu na drodze krajowej nr 52 wraz z przełożeniem sieci wodociągowej znajdującej się w części przelotowej przepustu i przebudowę sieci uzbrojenia terenu. Okres realizacji robót: 2020 - 2022" - czytamy w komunikacie.

"Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie małopolskim na DK 7 w Myślenicach (Zadanie 2) (aneks)" obejmuje budowę węzła drogowego na skrzyżowaniu z drogą powiatową wraz z likwidacją sygnalizacji świetlnej i budowę pasów włączenia oraz wyłączenia wzdłuż drogi krajowej nr 7. Okres realizacji robót: 2021 - 2022.

W województwie świętokrzyskim budowana będzie sygnalizacja świetlna w ciągu DK 74 na dwóch skrzyżowaniach z DK 42 i DW 728 w miejscowościach Ruda Maleniecka, Radoszyce. "W ramach zadania zostaną wybudowane dwie sygnalizacje świetlne akomodacyjne acykliczne na dwóch skrzyżowaniach. Okres realizacji robót: 2019 r." - czytamy w komunikacie.

Celem programu "Budowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż DK 92 na odcinku Słupca – Kowalewo Góry" w województwie wielkopolskim jest budowa ścieżki pieszo-rowerowej o długości 757 m wraz z infrastrukturą towarzyszącą. "W ramach zadania przebudowane zostaną także zjazdy indywidualne i publiczne, zlokalizowane wzdłuż drogi wraz z elementami odwodnienia. Okres realizacji robót: 2019 r." - tłumaczy MI.

W województwie warmińsko - mazurskim będzie budowany nowy przepust w ciągu DK 57 koło miejscowości Labuszewo. Okres realizacji robót: 2020 r. W województwie tym powstanie też przepust w ciągu DK 16 koło miejscowości Tyrowo. Okres realizacji robót: 2020 r.

Plan dla województwa zachodniopomorskiego obejmuje budowę zatoki autobusowej w miejscowości Białe w ciągu DK 11 (okres realizacji robót: 2019 r.) oraz budowę zatoki autobusowej w miejscowości Przyjezierze w ciągu DK 20; Okres realizacji robót: 2019 r." tłumaczy MI.

Natomiast w ramach zadania realizowanego w Sitnie, na odcinku drogi krajowej nr 20 w miejscowości wybudowany zostanie chodnik. Okres realizacji robót: 2019 r.

PAP, jk

Zobacz więcej na temat: finanse infrastruktura drogi
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fundusz Dróg Samorządowych: 36 mld na remonty dróg lokalnych

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 17:02
Sejm w głosowaniu zdecyduje czy projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych trafi do dalszych prac w izbie, ponieważ we wtorek, w imieniu Kukiz’15, poseł Łukasz Rzepecki wniósł o odrzucenie projektu w całości w pierwszym czytaniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier Mateusz Morawiecki: powstanie specjalny fundusz 100 obwodnic

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 15:45
- Tworzymy fundusz 100 obwodnic - poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji programowej PiS w Lublinie. Jak dodał, obwodnice są bardzo ważnym programem, zapewniającym lepsze warunki tworzenia miejsc pracy, czy inwestowania przez przedsiębiorców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozpoczyna się budowa dwóch odcinków S7. Minister: chcemy znieść wykluczenie komunikacyjne

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 14:15
Na północnym Mazowszu zainaugurowano budowę dwóch nowych odcinków trasy S7. Inwestycje w sieć dróg krajowych i lokalnych w Polsce mają znieść wykluczenie komunikacyjne i wzmocnić rozwój gospodarczy - podkreślił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który wziął udział w uroczystym rozpoczęciu prac budowlanych.
rozwiń zwiń