X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Zmiany w programie "Mój Prąd". Wniosek złożysz online

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 09:10
Od teraz będzie łatwiej i szybciej. Wnioski o dofinansowanie w programie "Mój Prąd" można już składać przez internet - poinformował minister cyfryzacji Marek Zagórski. Program wystartował 1 września, ma na celu finansowanie mikroinstalacji fotowoltaicznych (PV) dla osób fizycznych.
Audio
  • Mój Prąd. Od teraz wnioski także przez internet (Tomasz Matusiak/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, Kiryl Lis

Do tej pory wnioski można było składać jedynie w formie papierowej. Minister cyfryzacji Marek Zagórski wyjaśnia, że złożenie wniosku elektronicznego jest możliwe pod warunkiem posiadania Profilu Zaufanego. Dodaje, że cała procedura jest bardzo prosta. - Wszystkie załączniki dołączamy w formie skanu i wszystko podpisujemy Profilem Zaufanym. Prosto, możliwie najprościej - tak jest skonstruowany ten program. Mam nadzieję, że dla tych wszystkich, którzy chcą skorzystać ze wsparcia, będzie to realne ułatwienie, a dla nas - kolejny impuls do rozwoju e-usług i e-administracji - mówi minister.

Skorzystają i konsumenci, i środowisko

Z kolei minister środowiska Henryk Kowalczyk podkreśla, że program "Mój Prąd" jest korzystny zarówno dla osób posiadających instalacje fotowoltaiczne, jak i dla środowiska. Wskazuje, że z jednej strony są to oszczędności dla mieszkańców, a z drugiej - inwestycja w bezemisyjną, przyjazną dla środowiska energetykę.

Program "Mój prąd" nadzoruje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. Dzięki współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji wnioski można już składać drogą elektroniczną. Dofinansowanie oferowane w ramach programu pokrywa do połowy kosztów kwalifikowanych montażu i zakupu mikroinstalacji fotowoltaicznych - podkreśla Bartłomiej Sawicki z portalu BiznesAlert.pl. Maksymalnie dotacja może wynieść 5 tysięcy złotych.

Kusząca zachęta

Zdaniem dziennikarza możliwość składania wniosków w sposób elektroniczny może znacznie przyśpieszyć procedurę dofinansowania inwestycji. Do wniosku należy dołączyć fakturę za dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej.

- Program działa od 1 września, dotychczas wypłacono ponad 15 milionów złotych w formie dotacji. 5 tysięcy złotych na budowę instalacji w kontekście rosnących cen energii może być kuszącą zachętą - komentuje Bartłomiej Sawicki.

Budżet programu "Mój Prąd" wynosi około miliarda złotych, co pozwala na dofinansowanie 200 tysięcy instalacji. Od 1 września w ramach programu złożono już około 4 tysięcy wniosków.

PolskieRadio24.pl, Jedynka, Tomasz Matusiak, md

Zobacz więcej na temat: fotowoltanika
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak