X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

P. Naimski: potrzebujemy stabilnych, bezemisyjnych źródeł energii

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 16:50
Zapotrzebowanie na energię stale rośnie i będziemy pokrywali je w przyszłości z nowych bezemisyjnych źródeł. Będą to m.in reaktory jądrowe - mówił w Polskim Radiu24 - Piotr Naimski, pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Audio
  • O wyzwaniach stojących przed polską energetyką w najbliższych latach - mówił w Polskim Radiu 24 - Piotr Naimski, pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. (Antoni Trzmiel)
Piotr Naimski - pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej.
Piotr Naimski - pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej.Foto: Sławek Pabian/PR

Zdaniem Piotra Naimskiego, z którym rozmawiał Antoni Trzmiel - Polska potrzebuje stabilnych źródeł energii, ale bezemisyjnych. Chodzi o odnawialne źródła energii (OZE) - jak energia wiatrowa czy fotowoltaika, ale także energetyka jądrowa.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Piotr Naimski: chcemy do 2043 roku zbudować sześć reaktorów jądrowych

Zdaniem gościa PR24 - "OZE potrzebują równolegle wsparcia ze strony bardzo stabilnie pracujących elektrowni, które są uniezależnione od wpływów atmosferycznych".

Przypomniał, że polska strategia energetyczna na najbliższe 20 lat zakłada wybudowanie 6 reaktorów jądrowych w perspektywie 2043 roku. Będzie to między 6 a 9 GW energii, a dzisiaj w Polsce mamy zainstalowanych tyle wiatraków, które "w sumie dają 6 GW energii".

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] J. Kwieciński o planach budowy elektrowni atomowej w Polsce: dobra wiadomość

- Można powiedzieć, ze to co zbudujemy w elektrowniach jądrowych w Polsce - to będzie tyle energii, ile dzisiaj mamy z wiatru na lądzie w Polsce - powiedział Piotr Naimski. 

Jak zauważył Piotr Naimski - zapotrzebowanie na energię stale rośnie. Dodał, że utrzymując te nowoczesne i niedawno oddane do użytku elektrownie węglowe oraz te, które zostaną jeszcze uruchomione, będziemy produkować energię z węgla na poziomie zaspokajającym w perspektywie lat 2040-2043 - między 40 a 50 proc. naszego zapotrzebowania. 

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] P. Naimski: Polska skrupulatnie realizuje strategię niezależności energetycznej

- To zwiększone zapotrzebowanie będziemy pokrywali z nowych źródeł, które będą bezemisyjne, (...) przede wszystkim będą to reaktory jądrowe, które musimy zbudować - zaznaczył pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Piotr Naimski.

PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Energetyka jądrowa z "zielonym światłem"

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 10:15
Po zakończeniu konsultacji społecznych projektu Polityki energetycznej Polski do roku 2040 włączymy zielone światło dla budowy dwóch elektrowni atomowych - powiedział w Sejmie wiceminister energii Tadeusz Skobel. Dodał, że z analiz wynika, że jedna powstanie na północy, a druga w Polsce centralnej, ok. Bełchatowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

P. Naimski: Polska skrupulatnie realizuje strategię niezależności energetycznej

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 16:35
- Polska realizuje swoją strategię zróżnicowania źródeł i kierunków dostaw gazu bardzo skrupulatnie - mówił w Polskim Radiu 24 Potr Naimski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. - Jesteśmy na bardzo dobrzej drodze do rezygnacji z kontraktu z Rosjanami w 2022 roku - dodał. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Kwieciński o planach budowy elektrowni atomowej w Polsce: dobra wiadomość

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 10:36
Jerzy Kwieciński w Polskim Radiu 24 odniósł się do informacji o porozumieniu polskiego chemicznego koncernu Synthos i firmy GE Hitachi Nuclear Energy (GEH) ws. współpracy przy rozważeniu możliwości budowy w Polsce reaktora jądrowego. - Myślę, że to jest dobra informacja - powiedział w Polskim Radiu 24 minister finansów, inwestycji i rozwoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Naimski: chcemy do 2043 roku zbudować sześć reaktorów jądrowych

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2019 12:26
- Chcemy, aby 20 proc. polskiej energii pochodziło z elektrowni atomowych. To jest konieczne - powiedział w radiowej Jedynce Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.
rozwiń zwiń