X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Polskie firmy działające w UE pod lupą. Coraz więcej niewygodnych kontroli

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 09:58
Tysiące polskich firm działających w krajach Unii Europejskiej mają rosnące kłopoty z kontrolami - pisze piątkowa "Rzeczpospolita". Dziennik wskazuje, że problem jest szczególnie widoczny wśród rodzimych firm we Francji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock
  • "Rzeczpospolita" pisze o wzmożonych kontrolach polskich firm działających w UE
  • Szczególnie dużo kontroli jest we Francji
  • Polskie firmy dobrze radzą sobie w niektórych niszach rynkowych na Zachodzie

Jak czytamy, francuscy inspektorzy dostali polecenie od władz, by szczególnie przyjrzeć się działalności firm z Europy Środkowo-wschodniej, w tym z Polski. Jest to o tyle istotne, że - wskazuje dziennik - polskie firmy z powodzeniem konkurują z lokalnymi np. w branży budowlanej czy usługach. 

- Nasze firmy odczuły wzmożone działania tamtejszej inspekcji pracy, która za wszelką cenę próbuje udowodnić, że są nielegalne, bo nie zarejestrowały swojej działalności - mówi "Rzeczpospolitej dr Marek Benio z Inicjatywy Mobilności Pracy. Kontrahenci naszych firm we Francji są natomiast ostrzegani, że współpraca z danym przedsiębiorstwem może być uznana za współudział w popełnianiu przestępstwa.


fabryka 1 (2).jpg
Czarna księga barier wobec polskich firm na rynku UE. Apel do przedsiębiorców

Presja na polskie firmy 

Kar na razie nie ma, ale - jak pisze dziennik - nie muszą one być głównym celem wzmożonych kontroli. Chodzi np. o skłonienie przedsiębiorców do rejestrowania się bezpośrednio we Francji i odprowadzania tamtejszych podatków. To z kolei jest niekorzystne dla naszych firm, bo koszty przeniesienia działalności do Francji są wysokie.

Więcej - w "Rzeczpospolitej".

PolskieRadio24.pl, Rzeczpospolita, md

Zobacz więcej na temat: firma Unia Europejska Francja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W UE sukces firm należy do silnych lobbystów

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 21:59
Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii chce, żeby w Brukseli powstał skupiający przedsiębiorców hub lobbingowy. Chodzi o to, aby polskie biznes miał większy wpływ na unijną legislację, bo obecnie jego głos na forum Unii Europejskiej jest słabo słyszalny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

UE preferuje inwestycje zwrotne

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2020 12:04
Pracujemy nad tym, aby więcej było inwestycji w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego - powiedziała w wywiadzie dla PAP minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości da pieniądze na eksport pod własnym logiem

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 09:00
Polska gospodarka – mimo niewielkiego spowolnienia – ciągle ma się bardzo dobrze. Pozycję lidera wzrostu potwierdzają kolejne ratingi i prognozy tak renomowanych instytucji, jak OECD czy Bank Światowy – mówi Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju.  
rozwiń zwiń