X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Prezydent: inwestycje w energetyce zagwarantują nam bezpieczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 13:18
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że inwestycje w sektorze energetycznym mają gwarantować Polsce bezpieczeństwo i suwerenność gazową. Dzisiaj też podpisał nową Strategią Bezpieczeństwa Narodowego. Dokument opisuje główne zagrożenia dla bezpieczeństwa naszego kraju i kierunki, z których może płynąć zagrożenie.
Audio
  • Prezydent Andrzej Duda: nowy dokument akcentuje kwestie m.in. bezpieczeństwa energetycznego, w tym obszarze zaszły ważne zmiany (IAR)
Prezydent podpisał Strategię Bezpieczeństwa Narodowego
Prezydent podpisał Strategię Bezpieczeństwa NarodowegoFoto: Jakub Szymczuk/KPRP
  • Prezydent: w nowej Strategii Bezpieczeństwa Narodowego podkreślono znaczenie bezpieczeństwa energetycznego
  • "Inwestycje takie jak Baltic Pipe i gazoport w Świnoujściu będą gwarancją naszej suwerenności gazowej"

W przemówieniu Andrzej Duda podkreślił, że nowy dokument akcentuje kwestie m.in. bezpieczeństwa energetycznego. Wyjaśnił, że od 2014 roku, gdy powstała poprzednia Strategia, w tym obszarze zaszły zmiany.

andrzej duda oficjal pap arch 1200.jpg
"Potencjalne zagrożenia i kierunki rozwoju". Prezydent podpisał Strategię Bezpieczeństwa Narodowego

- Wtedy nie było gotowego gazoportu w Świnoujściu, dziś on jest, dziś go rozbudujemy. Zaczynamy budowę Baltic Pipe, a więc gazociągu, który ma prowadzić gaz z szelfu norweskiego, poprzez Danię, po dnie Morza Bałtyckiego do Polski. To są wielkie inwestycje, które mają nam gwarantować bezpieczeństwo, także suwerenność gazową - przede wszystkim uniezależnienie się od dostaw z Rosji - powiedział prezydent. 

Nowa strategia bezpieczeństwa

Strategia Bezpieczeństwa Narodowego przewiduje budowę nowych interkonektorów gazowych z państwami sąsiadującymi i rozwój sieci gazowej w naszej części Europy. Dokument został zatwierdzony przez Radę Ministrów 30 kwietnia. Powstawał wiele miesięcy, a jego pierwszy zarys przedstawiło kierownictwo Biura Bezpieczeństwa Narodowego dwa lata temu.

>>> Czytaj więcej: Dywersyfikacja energetyki w praktyce. Baltic Pipe coraz bliżej, wkrótce początek budowy <<<

Dokument opisuje główne zagrożenia dla bezpieczeństwa naszego kraju i kierunki, z których zagrożenie może płynąć. W tym kontekście wymienia się Federację Rosyjską.

Strategia Bezpieczeństwa Narodowego jest dokumentem jawnym. Na jej bazie powstaną szczegółowe wytyczne dotyczące kierunków rozwoju bezpieczeństwa. Te dokumenty będą już utajnione.

Ostatnia strategia bezpieczeństwa powstała w 2014 roku.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: chcemy przekształcać nasz sektor energetyczny w sposób zrównoważony

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 14:24
- Chcemy chronić klimat, działać w tym kierunku, by przekształcać nasz sektor energetyczny, ale chcemy też czynić to w taki sposób, aby nie szkodzić pracownikom, aby nie dochodziło do wstrząsów, gwałtownych podwyżek cen energii - mówił w szwajcarskim Davos prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: to wielki krok w rozwoju i modernizacji polskiej energetyki

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2020 18:22
- Te bloki będą miały gwarantowane zasilanie z pełną dywersyfikacją źródeł dostaw. Dostawy gazu będą z różnych kierunków, to stanowi gwarancję, że to paliwo będzie dostarczane - powiedział prezydent Andrzej Duda w czasie uroczystości podpisania kontraktu na budowę dwóch bloków energetycznych na gaz o mocy po 700 MW w Elektrowni Dolna Odra (ZEDO) w Nowym Czarnowie (zachodniopomorskie).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dywersyfikacja energetyki w praktyce. Baltic Pipe coraz bliżej, wkrótce początek budowy

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 10:06
- W najbliższych dniach rozpocznie się budowa gazociągu Baltic Pipe. To bardzo dobra wiadomość dla Polski i to nie tylko na najbliższy czas, ale wierzę głęboko w to, że na dziesięciolecia – powiedział prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Wiech: ten gazociąg to geostrategiczna rewolucja dla Polski i Trójmorza. Możliwy Baltic Pipe 2

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 16:15
Baltic Pipe to historyczny gazociąg, zajmie miejsce w historii polskiej energetyki i geostrategii. Uniezależnia Polskę i region od gazu z Rosji. Jeśli popyt na gaz sprowadzany przez Polskę będzie rósł, np. w krajach Trójmorza i np. na Ukrainie – to możliwe jest powstanie Baltic Pipe 2 – mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Jakub Wiech, ekspert ds. energetycznych.
rozwiń zwiń