X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Wirtualne kasy fiskalne coraz bliżej. Oprogramowanie zastąpi urządzenia

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 09:17
Wirtualne kasy fiskalne mogą być dogodnym rozwiązaniem dla branży transportowej, hotelarskiej czy gastronomicznej. Ministerstwo Finansów przygotowało w tej sprawie rozporządzenie, prowadzi testy z przedsiębiorcami i przygotowuje się do wprowadzenia standardu dla tego systemu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ESB Professional

Resort finansów poinformował, że Komisja Europejska w ramach procesu notyfikacji zaakceptowała projekt techniczny dla wirtualnych kas fiskalnych online.

shutterstock firma biznes 1200.jpg
Tarcza finansowa PFR. Na co zwrócić uwagę przy składaniu wniosku?

- Zależy nam na tym, aby kasy wirtualne były bezpiecznym, szeroko stosowanym narzędziem, prostym do rejestracji przez przedsiębiorcę. Ich stosowanie powinno być bezpieczne dla firm, ich klientów i dla administracji. Gwarantuje to certyfikacja oprogramowania i wprowadzenie zabezpieczeń, które zapewniają integralność i niepodważalność sprzedaży dokonanej przy ich użyciu - tłumaczy wiceminister finansów Jan Sarnowski.

Testy, testy, testy

Ministerstwo zapowiada, że przed wprowadzeniem do obrotu na rynku kasy wirtualne będą poddane procesowi certyfikacji prowadzonemu przez Prezesa Głównego Urzędu Miar, tak samo jak w przypadku pozostałych rodzajów kas rejestrujących. Rozporządzenie to nie będzie określać grup podatników, w odniesieniu do których możliwe jest używanie kas.

– To określi odrębne rozporządzenie w sprawie grup podatników, w odniesieniu do których możliwe jest używanie kas rejestrujących mających postać oprogramowania. Podatnicy określeni tym rozporządzeniem będą mogli skorzystać z nowego rozwiązania, mogą również używać innych rodzajów kas, na przykład kas online – informuje Ministerstwo Finansów.

PolskieRadio24.pl./IAR/PAP/DoS, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy czekali na odmrożenie usług beauty. Badanie wskazuje, że branżę czekają nowe wydatki

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 15:50
W ramach trzeciego etapu odmrażania polskiej gospodarki od poniedziałku otworzą się salony fryzjerskie i kosmetyczne. Zadłużenie branży w Rejestrze Dłużników BIG w marcu br. wynosiło ponad 86 mln złotych, ale ogólnie kondycja tej branży była jak dotąd dobra.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister rozwoju: po branży kosmetycznej i gastronomii nastąpi odmrożenie branży fitness. Wytyczne już są przygotowane

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 17:30
Od poniedziałku 18 maja, wrócimy do normalności w usługach kosmetycznych, fryzjerskich i gastronomicznych. Wymogi nałożone na firmy mają zapewnić bezpieczeństwo klientów i pracowników, ale nie oznaczają zbyt wielkich kosztów - powiedziała Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju gość "Expressu Gospodarczego" PR 1 Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcza finansowa PFR. Na co zwrócić uwagę przy składaniu wniosku?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 09:00
Ponad 95 tysięcy mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które poniosły straty z powodu pandemii koronawirusa, otrzymało już w ramach tarczy finansowej pomoc z programu Polskiego Funduszu Rozwoju, który może przeznaczyć na ten cel 100 miliardów złotych.
rozwiń zwiń