X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Dobre informacje dla kierowców. Fragment drogi Via Baltica oddany do ruchu po modernizacji

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 11:15
Kierowcy mogą już jechać drugą jezdnią obwodnicy Szczuczyna. Rano uroczyście otwarto ten fragment drogi ekspresowej S61. Tym samym obwodnica stała się dwujezdniową drogą ekspresową na całej swojej długości.
Obwodnica Szczuczyna
Obwodnica SzczuczynaFoto: GDDKiA Białystok

To trzeci gotowy odcinek tej drogi - po fragmencie obwodnicy Augustowa i obwodnicy Suwałk. Budowa II jezdni obwodnicy Szczuczyna jest współfinansowana przez Unię Europejską.

droga budowa1200.jpg
Modernizacja kolejnej "ekspresówki". Pojedziemy szybciej na Mazury i nad morze

Szczuczyn otrzymał nowoczesną obwodnicę

Szczuczyn to miasto na Podlasiu, położone na styku dróg krajowych numer 61 i 58. Od dawna można było ominąć je obwodnicą. Miała ona jednak tylko jedną jezdnię.

Nawierzchnia drugiej jezdni obwodnicy Szczuczyna została wykonana z betonu cementowego - z wyjątkiem obiektów inżynierskich, gdzie nawierzchnia jest bitumiczna - i przystosowana do najcięższego ruchu. Tym samym obwodnica stała się pierwszą w regionie z jezdniami o różnej nawierzchni, ponieważ dotychczasowa jezdnia - wybudowana w 2015 roku - ma nawierzchnię bitumiczną.

Ważne połączenie z państwami bałtyckimi

Obwodnica Szczuczyna jest częścią trasy Via Baltica, która jest jednym z najważniejszych połączeń drogowych krajów bałtyckich z resztą Unii Europejskiej. Droga połączy Warszawę ze stolicą Estonii i będzie przebiegała przez Litwę i Łotwę.

Druga nitka obwodnicy ma ponad 6,5 kilometrów długości. Przy okazji przebudowana została też istniejąca, prawa jezdnia. Powstały przejścia dla zwierząt, przepusty ekologiczne, osłony przeciwolśnieniowe i bariery ochronne.

Wszystkie prace przy budowie kosztowały 75 milionów złotych. Cały projekt Budowy drogi ekspresowej S61 ze Szczuczyna do Budziska, gdzie znajduje się granica państwa, będzie kosztował niemal 743 mln euro. Ponad połowę wydatków pokryją środki z instrumentu "Łącząc Europę". Inwestycja ma się zakończyć w 2022 roku.

Via Baltica coraz bliżej

Obwodnica Szczuczyna, już w drugiej połowie przyszłego roku połączy się z budowanym obecnie odcinkiem S61 Stawiski - Szczuczyn oraz kolejnym fragmentem S61 od węzła Kolno do Stawisk. W 2022 roku także z odcinkiem Szczuczyn - Ełk Południe. Cała Via Baltica na obszarze Polski zostanie zrealizowana w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. 

Łączna długość przyszłej S61 to prawie 210 kilometrów, z czego kierowcy już korzystają z trzech odcinków o łącznej długości ok. 33,5 kilometrów.  
Pozostała część S61, blisko 177 kilometrów, jest w realizacji - w formie podpisanych umów z wykonawcami w systemie "Projektuj i buduj" albo fizycznie w budowie.

PolskieRadio24.pl, Aleksander Pszoniak, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przemyśl zyska zachodnią obwodnicę. Umowa na inwestycję podpisana

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 13:26
W Przemyślu podpisano program inwestycji dla obwodnicy tego miasta. W uroczystości wziął udział między innymi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz wiceminister Rafał Weber.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Modernizacja kolejnej "ekspresówki". Pojedziemy szybciej na Mazury i nad morze

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 17:40
Dzięki modernizacji droga z Czosnowa do Modlina, będąca częścią trasy S7, wiodącej nad morze i na Mazury, stanie się trasą ekspresową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lepsze połączenie drogowe Śląska i Małopolski. Powstanie nowy odcinek trasy S1

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 11:22
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na realizację odcinka drogi ekspresowej S1 na odcinku Oświęcim–Dankowice. Wykonawcą prac będzie konsorcjum firm Poor oraz Mota-Engil.
rozwiń zwiń