X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Jacek Sasin: rekompensaty za wyższe ceny prądu powinny być wypłacone

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 08:15
Rekompensaty za wyższe ceny prądu powinny być wypłacone, szczególnie dzisiaj, kiedy wiele gospodarstw domowych i wielu Polaków stanie w obliczu ograniczenia swoich dochodów - powiedział "Super Expressowi" wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: west cowboy/ Shutterstock

Jacek Sasin przypomniał, że Ministerstwo Aktywów Państwowych przygotowało na początku roku projekt ustawy w tej sprawie, która 14 lutego została wpisana w kalendarz prac rządu.

- W wyniku regulacji zawartych w ustawie o działach za zapisy tej ustawy odpowiada teraz Ministerstwo Klimatu. Mam jednak nadzieję, że projekt zostanie przyjęty przez rząd. Ale decyzja zależy od kierownictwa Ministerstwa Klimatu, Rady Ministrów i wyniku prac legislacyjnych. Nie mam jednak żadnej informacji, by sprawa rekompensat była kwestionowana - dodał wicepremier.

kopalnia free 1200.jpg
Pandemia zmniejszyła zapotrzebowanie na prąd

Wsparcie może być przydatne

- Uważam, że rekompensaty, tak jak zostało zapowiedziane, powinny być wypłacone. Szczególnie dzisiaj, kiedy wiele gospodarstw domowych i wielu Polaków stanie w obliczu ograniczenia swoich dochodów - podkreślił minister aktywów.

Więcej - w "Super Expressie".

PolskieRadio24.pl, SE, PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

TAURON produkuje coraz więcej energii z wiatru. W zeszłym roku wzrost o 60%

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 11:42
TAURON mocno inwestuje w rozwój odnawialnych źródeł energii. Jak poinformowała spółka w komunikacie, w zeszłym roku farmy wiatrowe firmy wyprodukowały ok. 700 gigawatogodzin energii elektrycznej, co oznacza wzrost o 60% w porównaniu z 2018 rokiem. Taka ilość energii może pokryć roczne zapotrzebowanie 300 tysięcy gospodarstw domowych - czytamy w komunikacie spółki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Efekt regulacji ws. koronawirusa: w Polsce spada zużycie prądu

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 12:48
W pierwszym kwartale, a szczególnie w marcu - od momentu wprowadzenia regulacji związanych z walką z epidemią koronawirusa - odnotowano znaczący spadek zużycia energii elektrycznej - poinformowała PGE Polska Grupa Energetyczna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Susza a ryzyko blackoutu. Ekspert uspokaja: nie ma zagrożenia dla dostaw prądu, jesteśmy zabezpieczeni

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 12:26
- W tym roku zagrożenie blackoutem nie jest duże. Polska sporo energii sprowadza z zagranicy, ubiegły rok był pod tym względem rekordowy. Ponadto nasi sąsiedzi dysponują elektrowniami atomowymi, co również jest dodatkowym zabezpieczeniem - powiedział dr Dawid Piekarz z Instytutu Staszica, ekspert ds. energetyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pandemia zmniejszyła zapotrzebowanie na prąd

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 17:05
Ponad 500 tys. ton węgla przybyło w marcu na zwałach polskich kopalń węgla kamiennego. O tyle marcowa produkcja węgla przewyższyła wielkość jego sprzedaży w tym okresie - podał katowicki oddział Agencji Rozwoju Przemysłu, monitorującego rynek węgla i sytuację w górnictwie.
rozwiń zwiń