X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Komunikacja staje na nogi. Wracają pociągi Pendolino i niektóre połączenia autobusowe

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 09:34
Od dziś ponownie kursują pociągi Pendolino, które nie jeździły do tej pory z powodu pandemii koronawirusa. Na tory wraca osiem połączeń na trasie Kraków-Warszawa-Trójmiasto.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Martyn Jandula / Shutterstock.com

Rzecznik PKP Intercity Katarzyna Grzduk mówi, że przygotowany został specjalny poradnik dla pasażerów. - Zachęcamy w nim m.in. do kupowania biletów z wyprzedzeniem czy pobierania miejscówek do biletów okresowych. Przypominamy też o konieczności zasłaniania nosa i ust w czasie podróży - dodaje.

Jak wyjaśnia, obecnie możliwy jest zakup biletów na maksymalnie 50 proc. biletów w każdym składzie, dzięki czemu podróżni mogą zajmować co drugie miejsce. We wszystkich pociągach miejsca podlegają rezerwacji.

pociąg pkp intercity 1200.jpg
Kolej wraca do łask podróżnych. Najmłodsi pojadą za darmo w Dzień Dziecka

Autobusy wracają na drogi

Sukcesywnie przywracane są też połączenia autobusowe między miejscowościami, w pierwszej kolejności - te lokalne. Prezes PKS Polonus Maciej Acedański mówi, że większa część połączeń Polonusa zostanie uruchomiona 25 maja. 29 maja mają natomiast wrócić połączenia dalekobieżne. Od 1 czerwca ponownie działać będzie dworzec Warszawa Zachodnia. Tu także będą obowiązywać dodatkowe środki bezpieczeństwa, podobne do tych z pociągów.

- Widać, że zainteresowanie dłuższymi przejazdami wraca, co musi cieszyć - ocenia Krystian Kowalewski, ekspert Instytutu Jagiellońskiego.

Trudna sytuacja niektórych przewoźników

Pod tym względem gorsza jest sytuacja przewoźników autobusowych.

- Limity to mniejszy przychód z biletów, i tak już przecież pomniejszony przez pandemię, przy zachowaniu tej samej liczby kursów i zaangażowania pracowników. Do tego dochodzą jeszcze wydatki na dezynfekcję autobusów, a przecież spółki komunalne nie mogą póki co liczyć na wsparcie z tarcz antykryzysowych - wskazuje Krystian Kowalewski. Zastrzega, że nieco lepiej wygląda sytuacja dalekobieżnego transportu autobusowego - tu bowiem działają prywatni przedsiębiorcy, którzy mogą liczyć na pomoc np. PFR.

Ceny biletów zarówno PKP IC, jak i Polonusa, pozostają bez zmian.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Aleksandra Tycner, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przetarg rozstrzygnięty. Wiemy, kto wyremontuje Dworzec Zachodni w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 17:48
PKP Polskie Linie Kolejowe rozstrzygnęły przetarg na modernizację Dworca Zachodniego w Warszawie. Prace zrealizuje firma Budimex. Tym samym kolej rozpoczyna modernizację linii średnicowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Branża turystyczna przygotowuje się do sezonu w czasach pandemii

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 13:33
Regiony turystyczne od gór do morza czekają na gości, aby nadrobić straty i wdrażają w życie nowe zasady, wynikające z epidemii koronawirusa. Większość turystów spędzi wakacje w kraju, co pozwoli choć trochę nadrobić straty poniesione w wyniku pandemii – uważają eksperci. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niższe przewozy PKP Cargo. Przyczyną koronawirus i związane z nim restrykcje

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 14:15
Według wstępnych danych grupa PKP Cargo w kwietniu zanotowała spadek masy przewiezionych towarów - poinformowała spółka w raporcie kwartalnym. Znaczący wpływ na działalność grupy miały dotychczasowe skutki rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 oraz restrykcje z tym związane.
rozwiń zwiń