X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

4 mln cyfrowych kodów do bonów turystycznych już czeka na chętnych. ZUS uruchamia specjalną infolinię

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 14:00
Przygotowaliśmy ok. 4 mln cyfrowych bonów, które będą mogły pobierać osoby uprawnione do korzystania z bonu turystycznego – poinformowała prezes ZUS Gertruda Uścińska. Dla zainteresowanych rodziców ZUS uruchomił specjalną infolinię dotyczącą bonu turystycznego.
Bon turystyczny będzie przeznaczony dla rodzin wychowujących dzieci
Bon turystyczny będzie przeznaczony dla rodzin wychowujących dzieciFoto: ADRIAN GLADECKI/REPORTER

Bony turystyczne mają formę kodów i każdy rodzic czy opiekun dziecka do 18. roku życia, jeżeli ma profil zaufany, już w sobotę taki bon będzie mógł pobrać i zapłacić nim za usługi turystyczne w uprawnionych do tego obiektach. Dostępnych jest już 4 mln kodów, a docelowo ma ich być 6,5 mln. Pozostałe są w trakcie "produkcji".


turystyka 1200.jpg
"Pomoże branży i spopularyzuje Polskę". Prof. Zbigniew Krysiak o bonie turystycznym

Profil zaufany lub bankowość elektroniczna

– Realizacja bonu turystycznego odbywa się przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, założenie profilu na Platformie jest proste i zajmuje zaledwie kilka minut – tłumaczy Gertruda Uścińska.

Można to zrobić m.in. przy pomocy profilu zaufanego oraz bankowości elektronicznej. Prezes dodała, że liczba osób, które rejestrują się na PUE ZUS, z dnia na dzień bardzo szybko rośnie. Cały proces aplikacji załatwiany jest całkowicie elektroniczne, nie potrzeba żadnych papierowych wniosków, żadnych wizyt w urzędzie.

Lista podmiotów w serwisie Polskiej Organizacji Turystycznej

Za pomocą bonu będzie można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Kiedy zostanie dokonana opłata bonem, potwierdzenie tej płatności przyjdzie w formie SMS. Lista zarejestrowanych podmiotów, które będą przyjmowały płatności w tej formie, będzie udostępniana na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej.

Dla zainteresowanych rodziców ZUS uruchomił specjalną infolinię dotyczącą bonu turystycznego – pod numerem 22 11 22 111, która działa przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Pytania drogą mailową można natomiast kierować na adres: bon@zus.pl.

 

maseczka 1200 shutterstock.jpg
"Dekalog bezpiecznego turysty". Zobacz 10 zasad podróżowania w dobie koronawirusa

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/DoS

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

GUS: branża noclegowa czeka na bon turystyczny

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 12:30
Pomimo "odmrożenia" restrykcji związanych z pobytem w obiektach noclegowych, cześć z nich m.in. hotele nie podjęła swojej działalności w maju i planuje przyjmowanie turystów w późniejszych miesiącach, wynika z analizy GUS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruszyła rejestracja do programu "Polski Bon Turystyczny". Sprawdź szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2020 05:17
- Program jest formą wsparcia dla krajowej branży turystycznej oraz polskich rodzin. Do rejestracji mogą przystąpić przedsiębiorcy turystyczni lub organizacje pożytku publicznego, które realizują usługi hotelarskie lub organizują imprezy turystyczne na terytorium Polski - powiedział wiceminister rozwoju, Andrzej Gut-Mostowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bon turystyczny. ZUS: już ponad tysiąc zgłoszeń do bazy miejsc noclegowych i instytucji

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 14:31
Ponad 1,4 tys. przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego zgłosiło się, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS, do programu Polski Bon Turystyczny - poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak skorzystać z bonu turystycznego? Od dziś można składać wnioski

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 05:50
Świadczenie wynosi 500 złotych, a dla niepełnosprawnych dzieci - tysiąc złotych. Rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Paweł Żebrowski mówi, że aby skorzystać z bonu należy posiadać profil na Platformie Usług Elektronicznych.
rozwiń zwiń